Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » ELTE anglisztika. Tökéletes...

ELTE anglisztika. Tökéletes angol tudással kell oda menni vagy jó ha közben érem el a szintet? Vélemények?

Figyelt kérdés

Tudom már ezer ilyen kérdés van,de nem mindent találtam meg amit tudni szeretnék.Igazából minden érdekel ezzel a szakkal kapcsolatban...Tanárok,közösség..?Mennyire kell tökéletesen angolul tudnom?Egy középfokúval neki merjek vágni?Igazából elég jó érzékem van az angolhoz,tehát attól nem félek, ha ott valamit meg kell tanulnom,csak erre van is így idő, hogy közben fejlődjek még?

Arról mit tudni, amit sok iskoláról hallani, hogy buktatnak ész nélkül?A képzés alatt van lehetőség dolgozni?Utána el lehet egy alapképzés által nyújtott diplomával helyezkedni?


Hú azt hiszem hirtelen ennyi, köszi azt is ha valaki egyáltalán végig olvassa!:):D


2014. febr. 12. 20:31
 1/3 anonim ***** válasza:

Anglisztikára csak az ne menjen, aki azt reméli a szaktól, hogy majd ott fog megtanulni angolul beszélni/írni. Ezek az emberek szoktak arra panaszkodni, hogy ez a szak nehéz meg rossz és nem tetszik nekik.


Ha jól megy az angol (erős középszint, vagy egy átlagos emelt szinttű tudás), és tényleg érdekel az angol és/vagy amerikai kultúra, érdekel a nyelv (nyelvtana, felépítése, alakulása stb.) és az irodalma, történelmi háttere stb. akkor nagyon fogod szeretni. :)


Sokan mennek csak egy középfokkal, lehet, hogy az elején nehéznek fog tűnni s úgy érzed, sokan jobbak nálad, de ha van nyelvérzéked és foglalkozol majd vele, akkor szintre hoznak! Ne aggódj. :)

2014. febr. 14. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
:) *szintű
2014. febr. 14. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Eleinte én is féltem, de az 1. hét után már megértettem mindent amit mondtak és mondanak. Erős középfokú nyelvtudás kell, mert 1. év végén biza lesz nyelvi alapvizsgád, ahol azért nézik a nyelvtant is rendesen, meg minden mást. Plusz készülj fel, hogy kemény nyelvészeti részek lesznek, hangtan, mondattan, nyelvészet - ezek mind-mind alapozó tárgyak és végigkísérnek. Plusz politika és irodalom.
2014. márc. 31. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!