Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Főiskolai felvételi követelmén...

Főiskolai felvételi követelmény. Elég egy nyelvvizsga?

Figyelt kérdés
Már van egy diplomám, most szeretnék csinálni egy másikat. Amikor még én érettségiztem nem volt "divat" emeltszintűzni, ezért eszembe sem jutott megcsinálni. Nem is kellett, ígyis felvettek a fősulira. Most szeretnék elmenni anglisztika szakra, vagy bármilyen egyéb olyan szakra, ahol angol nyelvvel foglalkozhatok. (Párom angol, jó sok évig éltünk kint, jó vagyok a nyelvből, de papír nélkül ugye nem érek semmit). Szóval lényeg a lényeg, az angol nyelvvel szeretnél foglalkozni, de emeltszintű érettségit kér angolból. Nekem van felsőfokú angol nyelvvizsgám. Az nem váltja ki? Vagy menjek újra érettségizzek? Vagy milyen egyéb képzés van, ami mondjuk nem főiskolai, de angollal és tényleg angollal foglalkozik? (Nem mint pl az idegennyelvi kommunikátor, ami többet beszél magyarul, mint angolul). Megszállottja vagyok a nyelvnek és szeretnék ezzel foglalkozni. (Most éppen babával vagyok itthon, szóval időm is lenne pl levelező képzésre).

2013. dec. 6. 09:06
 1/9 anonim ***** válasza:
felvi.hu
2013. dec. 6. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Már néztem, de nem írja.
2013. dec. 6. 09:54
 3/9 reptoid ***** válasza:
Más képzést nem tudok ajánlani, de a nyelvvizsga nem váltja ki az érettségit. Így ha anglisztikára szeretnél menni, akkor mindenképp kell az emelt szintű érettségi.
2013. dec. 6. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
49%

Ha van ny.vizsgád, nem foggondot okozni az emelt érettségi letétele-

Csak ha már van érettségid, akkor fizetned kell, ha

még egyszer mész (az emelt most huszonötezer Ft)

2013. dec. 6. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
24%
Legközelebb a tavaszi vizsgaidőszakra jelentkezhetsz (jan-febr-ban)
2013. dec. 6. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Fordító-tolmács mester szak is szóba jöhetne, mert oda elég egy alapszak- mindegy, hogy milyen- és egy felsőfokú nyelvvizsga angolból.Csak oda meg kellene egy másik nyelv középfokú nyelvvizsgával, mivel két nyelvet kell választani. Ha ez nem megy, akkor marad az emeltezés angolból.
2013. dec. 6. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én is anglisztikára szeretnék menni jövőre, szóval nagyjából azért képben vagyok, hogy: a felsőfokú nyelvvizsga nem váltja ki az emeltszintű érettségit, bár nehezebb, most a logika pont fordítva van : ha jó az emeltszintűd, az ér egy középfokú nyelvvizsgát. Másik szakot nem tudok ajánlani sajna.
2013. dec. 6. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Néhány egyetemen van fordítói levelező képzés. Ha jól tudom ott egy felsőfokú nyelvvizsga elég a bejutáshoz, és mivel ezek általában fizetősek, szinte mindenkit felvesznek. Ha esetleg érdekel az ilyesmi, akkor érdemes utána nézni. Ha jól tudom szakmai továbbképzésnek hívják ezeket a levelező szakokat. Egyet tudok biztosra mondani, hogy a Károlin van ilyen.
2013. dec. 7. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek. :)
2013. dec. 7. 14:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!