Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Átmenjek egy másik iskolába...

Átmenjek egy másik iskolába vagy maradjak a mostaniban?

Figyelt kérdés

Kilencedikes vagyok egy hatosztályos gimnáziumban, és gondolkodok azon hogy jövőre jelentkezzek 11-12 osztályokba átmenni egy másik iskolába. A mostani iskolám jó, mármint tanulmányilag nem rossz, be tudnék kerülni egy normális magyar egyetembe ha itt tanulok 12-ig és érettségizek le. De az a baj hogy az osztály... szóval vannak emberek akikkel tudok beszélgetni komolytalanabb dogokról, de azoktól az emberektől akiket eddig tényleg a barátaimnak hívtam, más kilencedik eleje óta eltávolodtam. Ellenben, az iskola ahová jelentkeznék jövőre, főleg külföldi továbbtanulásra készítene fel, ami mindig is az álmom volt: nem tervezek Magyarországon élni felnőttként, vagy legalább is valamennyit biztosan szeretnék külföldön dolgozni, ez az iskola pedig nyelvileg és 'szakmailag' is felkészíteni a külföldi egyetemi életre (értsd pl. több esszé, szinte semmi felelés). És nagyon nem tudom hogy menjek el vagy maradjak:) Érdekelne a kihívás és mindig is a külföldi élet volt az álmom, de ugyanakkor a mostani sulimban megvan a biztonság érzése, ismerem az embereket, kedvelek pár tanárt, viszont ha itt érettségizek le, azzal habár nem lehetetlen, de kisebb az esélye hogy felvesznek egy külföldi egyetemre.

Köszi a segítséget és a válaszokat előre is!



2014. febr. 12. 21:37
 1/1 anonim válasza:
Van egy álmod, van rá lehetőséged, hogy megvalósítsd. Akkor min is gondolkodsz?? Szerintem a hülye is átmenne:))
2014. ápr. 29. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!