Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Műszaki képzés "előképzettség"...

Műszaki képzés "előképzettség" nélkül?

Figyelt kérdés
Érettségit közgázból csináltam (választott) sosem voltam kiemelkedő fizikából, de midnig is szerettem. Jelenleg gazdasági képzésre járok, de szeretnék egy műszaki diplomát is (még ebből 3 szemeszter van hátra) Szerintetek bele merjek vágni a dologba, a mostani szakom is tetszik, szeretem, csak vágyom az újra, ezért is nem mennék Msc-re, hanem inkább másik alapképzést kezdenék. Ha jelentkeznék és netán nem jön be akkor ugye első félév után még otthagyhatom anélkül, hogy ne kelljen visszafizetnem a félévet és akkor nem bukok semmit rajta? Bár biztos fog még addig változni a dolog, csak így elgondolkodtam a dolgon most, hogy lehet e vagy mit gondoltok inkább hagyjam a műszaki vonalat?
2014. febr. 14. 18:14
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát figyelj... Ha gazdasági szakra jársz, akkor második diplomának a következőket javasolnám:

1. Gazdaságinformatikus - közgazdász-informatikus volt régen, de az infó része dominál, ezzel lehetsz pl SAP-s

2. Műszaki menedzser - mérnök-közgazdász jellegű szak

Egy mérnökinfót, vagy villamos- vagy gépészmérnökit kétszer is gondolj meg, mert brutálnehéz, és a matek-fizika messze nem a legszivatósabb része a dolognak.

2014. febr. 14. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
elsősorban logisztikai mérnökre gondoltam (tettem már fel ezzel kapcoslatban kérdést pár órája :D) de a mászaki menedzser is benne van a pakliban, mikor jelentkeztem anno először, az volt az utolsó helyen, szóval akkor is érdekelt valamennyire, csak azóta valahogy azt látom az inkább se mászaki se gazdasági és a mostani szakom is eléggé osztott dolog, meg úgy gondolom a műmen inkább egy műszakis diplomához jó gazdasági kiegészítés, mint fordítva...
2014. febr. 14. 18:29
 3/4 anonim ***** válasza:

a logisztikai menedzsert nem ismerem, de szvsz nem lehet egy "nagy durranás"

a műmenedzser valóban jobb műszaki diploma mellé, ezt aláírom

gazdinfó esetleg?

az igazi egy klasszikus mérnöki lenne, de hát az nehezebb, mint a fentiek.

Mesterképzésben mire mehetsz? Mert akár az is jó lehet, ha találsz vmi ütőset

2014. febr. 14. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
keresgéltem és eléggé behatárolt a dolog, mert jelenleg vidékfejlesztőnek tanulok és azzal a kimondott gazdasági szakokra nem mehetnék, és a kimondottan agrár szakokra se, szóval ilyen szempontból rossz váalsztás volt, kb 4-5 szak van ahova mehetnék mesterre, a logisztikai képzés meg érdekelt már elég régen, csak épp akkor még nem volt ilyen vagy nem találtam, mikor én jelentkeztem
2014. febr. 14. 18:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!