Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kellene-e emelni a ponthatárok...

Kellene-e emelni a ponthatárokat amiatt h sok olyan diák is bekerül aki nem való főiskolára/egyetemre?

Figyelt kérdés
2009. dec. 9. 11:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
51%

a rektori konf. meg is ígérte, hogy emelni fogják, nem is 1-2 ponttal


nagyon helyesen

2009. dec. 9. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
50%

A ponthatárt maguk a jelentkezők alakítják! Nem az i skola dönti el, hogy mennyi lesz a ph.

Ha van pl. 50 hely, akkor az első 50 legjobb érettségi pontokkal rendelkezőt felveszik és az ötvenedik felvett tanuló pontja lesz a ph!!!!

És szted ki dönti el, hogy vki nem való oda? Majd a tanárok úgy is kiszelektálják azt aki nem tanu.

2009. dec. 9. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Szerintem nem baj, ha bekerülnek. Sok olyan is van, aki nagyon magas pontszámmal kerül be, mégsem neki való, s csak később derül ki. Én inkább az érettségi színvonalán emelnék, mert ami mostanában van matekból, az közröhely. Az irodalom még hagyján, és talán a töri is egész jó, ha komolyan veszik a javítók.
2009. dec. 9. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Az egy dolog, hogy sok olyan is bekerül főiskolára, egyetemre, aki nem oda való. Viszont az intézmény ezekre is ugyanúgy megkapja az állami támogatást (vagy a hallgató által fizetett költségtérítést), mint azokra, akiknek tényleg ott a helyük és végezni is fognak. Nem csodálkoznék tehát, ha a rektori konferencia ígérete ellenére nem lenne drasztikus ponthatáremelés, mert ezzel az intézményüktől veszik el a pénzt.

(arról nem beszélve, hogy a ponthatárt valóban a jelentkezők teljesítménye alakítja, legalábbis 2 éve még ilyen algoritmus szerint működött a rendszer)

2009. dec. 9. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

befolyásolja, de nem alakítja teljesen


évekig a legtöbb szakon nevetségesen alacsony volt a ponthatár,a jelentkezők számától függetlenül, sőt ellenére

2009. dec. 9. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
95%
Ugyan hova kellene emelni, így is (a jobb helyeken) az egekben vannak a ponthatárok. Aki igazán odavaló, és szeretne tanulni is, nem jut be, mert nincs elég pontja. (Számos ilyen ismerősöm van.) Többlet pontot meg egyszerűen lehet kapni. Én ezen szigorítanék...
2009. dec. 9. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
hát szerintem meg rohadtul nem kellene emelni, hova tovább az egekbe ? és akkor én meg menjek közmunkásnak a gazdasági iskolámmal ?? nem akarok senkit megbántani de bírom amikor 40-es nők válaszolnak hogy emelni kelleneeeee. én meg itt kitanulom a belem .
2009. dec. 9. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem néhányan félreértelmezték. Nem minden szakon akarják megemelni a ponthatárt, hanem a MINIMÁLIS 180 pont helyett 250-et szeretnének. Ami szerintem igenis elvárható...

Szerintem aki nem tud összehozni 250 pontot, az ne menjen egyetemre/főiskolára...

2009. dec. 9. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
kikérem magamnak, nem vagyok 40-es nő :)
2009. dec. 9. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
12:43 as voltam, oké az valóban kevés a 180, de ha nekem a pszichológiámat felemelik még 436-ról akkor lehet fejbe is lövőm magam :D
2009. dec. 9. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!