Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Így még van esélyem summa cum...

Így még van esélyem summa cum laude diplomára?

Figyelt kérdés

A pécsi orvosin vagyok másodéves, szóval szeretném kiemelni: TUDOM, hogy örüljek, ha egyáltalán elvégzem, mert nagyon nehéz, de inkább szeretnék olyan célokkal tanulni, amiket valószínűleg nem tudok elérni, mint célok nélkül tengődni az egyetemen! Szóval most csak érdeklődöm, hogy egyáltalán van-e esélyem. A lényeg, hogy nálunk a molekuláris sejtbiológia külön tantárgy az anatómiától, és első év végén külön szigorlat volt a két féléves tananyagból. Szóval elsőben a félévi vizsgám 2 lett, de belehúztam a tanulásba, és év végén a szigorlati jegyem 5 volt. A Wikipédia szerint Summa cum laude: A magyar főiskolákon és egyetemeken az a jelesre teljesített diploma, amely megszerzése alatt az illető összes teljesített tantárgyának szigorlati átlaga eléri a 4,51-et.

Ebben az esetben nekem az 5-ös számít csak? Illetve mi van azokkal a tárgyakkal, amikből nincsen szigorlat?

Köszönöm!



2014. febr. 15. 14:54
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
A WIkipédia ugyebár csak általános tájékoztatást nyújt. Summa cum laude diplomát általában olyan emberek kapnak, akik képesek a helyi tanulmányi- és vizsgaszabályzat elolvasására, amiben az ilyen kérdésekre pontos válasz van. :-)
2014. febr. 15. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Jogos.... :) :D
2014. febr. 15. 15:07
 3/19 A kérdező kommentje:

Háát... Ctrl+F-fel kikerestem és ennyit ír róla: "(13) A jogászok, az orvosok, a gyógyszerészek, és a fogorvosok egyetemi végzettségét igazoló

oklevelébe a szak tantervében meghatározottak szerint számított átlageredményt Summa cum laude

(4,51-5,00), Cum laude (3,51-4,50), Rite (2,00-3,50) minősítéssel kell bejegyezni.

"

2014. febr. 15. 15:10
 4/19 anonim ***** válasza:
22%
A minősítésbe a kollukviumok biztos, hogy nem számítanak bele. Afelől ne aggódj.
2014. febr. 15. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
57%

Kemény fél percembe került megtalálni...


[link]


Tehát minden egyes kredit számít. Még a csumpi kis egy kredites fakultatív kurzus is.

2014. febr. 15. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Jó... ez nem a TVSz.. De azért köszi. Hát, akkor ezt buktam :) Szóval örüljek, ha nem Rite minősítésem lesz. Most akkor már ahhoz is vért kell izzadnom, hogy ne az legyen.
2014. febr. 15. 15:19
 7/19 A kérdező kommentje:
Első félévben 3,1-es átlagom volt, év végén 4,7. Bár akkor ez már mindegy, mert az első félévemmel elcsesztem.
2014. febr. 15. 15:21
 8/19 anonim ***** válasza:
27%
Egyébként megsúgom év végén úgy fogsz örülni a bikém kettesednek mint majom a farkának... :-D
2014. febr. 15. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Persze, hogy örülök, ha sikerül, de azért hadd ne a kettes legyen a célom... Legalább a vizsgáig. Ne csináljunk úgy, mintha bűn lenne, hogy vannak az embernek céljai, és mondjuk nem a kettes az álmai netovábbja. Ismétlem: természetesen örülni fogok, ha meglesz, de nem a 2-es lesz a cél.
2014. febr. 15. 15:24
 10/19 anonim ***** válasza:
Ha jól értem, hogy a TVSZ-t találtad meg, akkor azt mondja, hogy a diploma az átlagtól függ, de az átlag definíciójáért továbbküld az adott szak tantervéhez.
2014. febr. 15. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!