Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Lehetek magántanuló?

Lehetek magántanuló?

Figyelt kérdés
Végzős vagyok de se mentálisan se fizikailag nem vagyok olyan állapotban hogy betudjak járni. Év végén több tantárgyból bukni fogok és sok hiányzásom is van. Nem szeretnék magyarázkodni ezért átmennék másik suliba és ott kérvényezném. 18-at betöltöttem így elvileg én is kérvényezhetem. Nem szeretnék pszichiáterhez menni mert felesleges lenne, így van esélyem és lehetek magántanuló?
2014. febr. 18. 22:13
 1/3 anonim ***** válasza:
A Köznevelési törvény értelmében lehetsz, az igazgatónál kell kérvényezni, nem utasíthatja el.
2014. febr. 19. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Elvileg bárki lehet, akinek megdják az engedélyt rá. De ez függ az igazgatótól is, valamelyik jobban engedi, valamelyik nem. Viszont végzősként február közepén-végén átmenni másik suliba... Hát... Én nem tanácsolnám ezt. Még 4 hónap, abból 2-őt kell bejárnod, és vége. Szerintem gondold át.


(Én is most vagyok végzős, és magántanuló a gimnáizum kezdése óta. Én szintén azért kaptam meg a magántanulói státuszt, mert lelkileg és fizikailag már általános végén is alig tudtam néha bejárni. Aztán pszichiáteri vizsgálatok során kiderült, hogy ennek Asperger-szindróma az oka, ami mellé még PCOS-em is van.)

2014. febr. 19. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem igaz, hogy az igazgató nem utasíthatja el.

Azt pedig esélytelennek látom, hogy bármelyik iskola átvegyen ennyivel az érettségi előtt. (Hacsak nem az az indok, hogy éppen most költöztél a körzetükbe három megyével odébbról.)

Ezt a két és fél hónapot bírd ki, ahol vagy, és törekedj a bukás elkerülésére. Ha nem sikerül, akkor a következő évvel kezdhetsz valamit.

2014. febr. 19. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!