Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tudnátok nekem mesélni a...

Tudnátok nekem mesélni a szegedi, pesti, debreceni orvosiról? Szerintetek melyik a legjobb és miért? Milyen tematika szerint tanuljátok a tananyagot az első két évben?

Figyelt kérdés

2014. febr. 19. 10:33
 1/1 anonim ***** válasza:
86%

A Szegediről tudok mesélni, oda járok 5. éve.

Hogy melyik a legjobb, azt nem tudnám megmondani. Egyrészt nem jártam végig mindegyiket, így objektív véleményt úgy sem tudnék adni, másrészt szerintem egy egyetem (vagy jelen esetben szak), nem lehet mindenben a legjobb.

Biztosan van olyan dolog, amit nálunk oktatnak a legjobban, nálunk kérnek számon a legkomolyabban, de biztosan van olyan, amit meg Pesten, Debrecenben vagy éppen Pécsen. Van olyan dolog, ami nálunk nem annyira jó, és van olyan, ami meg valamelyik másik orvosin nem olyan jó.

De összességében szerintem orvosik terén eléggé kiegyenlített a mezőny. Az országban sehol nem fogják azt mondani, hogy azért nem vesznek fel, mert mondjuk SZTE-s diplomád van és nem SOTE-s.

Európában szintén elfogadják az összeset tudtommal.


Egyébként én nagyon szeretek ide járni, nem csak az egyetem, hanem a város miatt is. Nagyon diákközpontú:)


Az első két év az egyetemen az ún. alapozó modul. A legunalmasabb rész:D Amolyan "túl kell esni rajta". Mondjuk szerettem az első két évet is, de akkor még nem éreztem azt, hogy túl sok közöm lenne az orvosláshoz. Talán csak az anatómia volt az, amitől kicsit úgy érezhettem.

Első évben anatómián kívül fizika, kémia, sejtbiológia a fő tárgyak. A kémia az nagyjából az emelt kémia anyaga egy kicsit kiegészítve. Egy éves tárgy, először ált. kémia, aztán szervetlen, végül a szerves. A fizika és a sejtbiosz szintén egy éves. A fizikának is van némi köze a gimis anyaghoz, de azért van benne jó pár újdonság is, na meg van statisztika része. A sejtbiosz szerintem nálunk elég érdekes, mert az intézet elég nagy gondot fordít arra, hogy a legfrissebb eredményekkel ismertesse meg a hallgatókat. Ott azért vannak izgisebb témák.

Az anatómia szerintem a legtöbb hallgató kedvence, mert attól érzi magát orvosisnak az ember:D Viszont nálunk lerövidítették 3 félévre (Debrecenben és Pécsen eddig is annyi volt) , ami szerintem nem volt jó ötlet. Én még 4 féléves tárgyként tanultam.

Ezeken kívül van még pár kisebb tárgy, de ezek a fontosabbak.

Másodévben jön a biokémia meg az élettan, azok egy fokkal izgibbek szerintem:D


Egyébként az egész egyetemi anyag úgy épül fel, hogy előbb megtanuljuk a szervezet normális működését (bikém, élettan), aztán a kóros elváltozások alapjait (kórélettan, patológia), és utána jönnek a klinikai tárgyak, ahol részletesen, szakterületekre lebontva nézzük meg a betegségeket és kezelésüket.


Amúgy az SZTE-ÁOK-nak spec. szerintem nagyon jó a honlapja, mert gyakorlatilag minden infó fent van rajta. Én már az egyetem kezdése előtt megtaláltam hogy milyen óráim lesznek, azoknak megtaláltam a tematikáját, szóval lehet keresgélni.

2014. márc. 3. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!