Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Környezetmérnöki szakon...

Imre Pál kérdése:

Környezetmérnöki szakon melyik szakirányt válasszam?

Figyelt kérdés

Ilyen lehetőségek vannak hogy:

1. Geokörnyezeti

2. Környezettechnikai

3. Környezetmenedzsment


Bár van olyan ami felé hajlanék, de szeretném attól kikérdezni mások véleményét is, hogy ti melyiket választanátok, és miért?

Melyikben látjátok a legjobb szakmai lehetőségeket?



2014. febr. 24. 18:44
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Én szakmai lehetőségeket ebben a szakban nem látok. :D

De én a környezettechnika szakiránynak örülnék, ha nálunk lenne, ugyanis a szakirány előtti tárgyak közül is azok tetszenek nekem, amik "környezettechnikásak" :)

2014. febr. 24. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

elsőnek:


Miért nálatok milyen szakirányok vannak? Melyik egyetemre jársz?

2014. febr. 24. 19:28
 3/19 anonim ***** válasza:
Csak könnyűipari.. :D
2014. febr. 24. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Csak könnyűipari?

Ez meglepő, mert nekem van ismerősöm aki például a DE-n végzi ugyanezt, és náluk is van környezettechnológia szakirány. Meg ha jól tudom Pécsen a Pollackon is van.

2014. febr. 24. 19:44
 5/19 A kérdező kommentje:

Még annyit szeretnék megkérdezni hogy 'szakmai lehetőségeket' egyébként mi miatt nem látsz ebben a szakmában?

A környezetmérnöki szerintem egy nagyon izgalmas és érdekes szak. Elég széles spektrumot fog át az itt átadott tudásanyag.

És persze nem utolsó sorban, a továbbtanulási (msc), és az elhelyezkedési/kereseti lehetőségek sem rosszak.

2014. febr. 24. 20:05
 6/19 anonim ***** válasza:

Pont a széles spektrummal van a problémám :D :D Aztán lényegében semmihez se fogsz érteni a széles spektrumból.

Elhelyezkedési lehetőségek? Minőségirányítónak meg munkavédelmisnek esetleg...

Jó MSc-k? Hol??? Maximum úgy, hogy kreditek garmadáját kell pótolnod az MSc első két félévében :D

2014. febr. 24. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Nekem meg pont az tetszik benne hogy viszonylag sokoldalú a tananyag. Vagyis bárki elmehet bármilyen irányba, érdeklődési köre szerint.

Nálunk a karon a hallgatók nagy része el szokott tudni helyezkedni. Ez persze függ attól is hogy msc szinten mire specializálódik.

Meg persze attól is hogy érdekli-e egyáltalán a dolog (TDK, kutatói munkák,) vagy csak a papír kedvéért kellett neki a diploma.


Jó msc-k:

Nem tudom hogy nálatok ez hogy működik, (azért kérdeztem hol tanulsz), de nálunk itt Miskolcon elég sok msc-szak közül lehet választani. Pl. Bánya és geotechnikai mérnök, olaj és gázmérnök, hidrogeológus mérnök, meg persze a sima környezetmérnök msc.


Az meg hogy plusz tárgyakat is kell teljesíteni ha váltasz az miért probléma? Tanulni járunk az egyetemre vagy nem?

2014. febr. 24. 20:33
 8/19 anonim ***** válasza:

Kösz....

30 kredit pótlás, 30 kredit minimum a rendes tanmenetből, és mindezeket mellé még pluszban is felvenni, hogy ne rúgjanak ki, ha buktunk valamennyit. És akkor csúszással indul az ember.


Avagy normál tanmenetben 30 kredit pótlás és 30+30 a rendes tanmenet. Hogy ne a minimumot nézzük.

Mindenki egészségére....


Ha az MSc-n múlik...ennyi erővel a WC higiéniai menedzser mérnöki is piacképes, ha lehet menni róla biomérnöki MSc-re... :D :D :D

Nem azért mentem egyetemre, hogy kiderüljön, hogy kegyetlen melóval ha elvégzek egy NORMÁLIS MSc-t, akkor lesz állásom :D

Úgyhogy átvágva érzem magam eme csodás szak miatt.


Neked meg jó 3 óra alvást és nulla szociális életet!! :D

2014. febr. 24. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Amit az első részben leírtál a követelményekről, az valóban úgy van. Előfordulhat az is hogy csúszik az ember.

De nekem ezzel semmi problémám nincs. Azért jöttem ide hogy tanuljak, mint mondtam.


3 óra alvás? nulla szociális élet?

nem értem miről beszélsz?

Én az egyetemi évek így is jóval többet buliztam a kelleténél. Mellette persze a zárthelyikre, vizsgákra is oda figyeltem. Így most úgy néz ki az előírt 7 félév alatt be is fogom tudni fejezni, ha nem történik semmi komolyabb baki.

Most egyedül csak a szakirányon, és majd az utána következő msc szakon töröm a fejem.

Nagy valószínűséggel a geotechnikát fogom majd választani, msc-n meg vagy a Bánya és geotechnikai, vagy az olaj és gázmérnöki lesz majd, ezt még majd eldöntöm.


A végére azért lenne egy költői kérdésem:


Ha ennyire átvágva érzed magad ezen a szakon? Akkor miért nem iratkozol ki, és végzel el egy olyan szakot amivel meg lennél elégedve, amit értékelni tudnál.


Ha valaki olyasmit tanul amit nem szeret, véleményem szerint az egy elég nagy kínszenvedés lehet.

2014. febr. 24. 20:54
 10/19 anonim ***** válasza:

A többi szakot se szeretném jobban.


Elvégzek estin egy OKJ-t vagy majd a munkaügyi központra hagyatkozom.

Addig mindent elkövetek, amit csak lehet. Hátha van esély mégis ezzel elhelyezkedni.

2014. febr. 24. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!