Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Környezetmérnöki szakon...

Imre Pál kérdése:

Környezetmérnöki szakon melyik szakirányt válasszam?

Figyelt kérdés

Ilyen lehetőségek vannak hogy:

1. Geokörnyezeti

2. Környezettechnikai

3. Környezetmenedzsment


Bár van olyan ami felé hajlanék, de szeretném attól kikérdezni mások véleményét is, hogy ti melyiket választanátok, és miért?

Melyikben látjátok a legjobb szakmai lehetőségeket?



2014. febr. 24. 18:44
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

A többi szakot sem szeretnéd jobban?


Hogy őszinte legyek, nem nagyon értem hogy az ilyen hozzáállású emberek egyáltalán miért mennek egyetemre. :)


OKJ-s végzettségekkel semmire nem mész, azt előre közlöm.


A munkaügyi központra meg aztán hagyatkozhatsz, jó hosszasan. Azok az intézmények mindenre vannak, kivéve arra hogy az embert munkához juttassák.

8 osztályt végzett, vagy az alatti analfabéta emberkék üldögélnek ott többségében, segélyért könyörögve.


De ha te a munkaügyi központtól várod majd a szakmai boldogulásodat, akkor sok sikert hozzá előre is.


Én a helyedben változtatnék ezen a hozzáállásomon. Ez csak egy jótanács. :)

2014. febr. 24. 21:11
 12/19 anonim ***** válasza:

Itt off-oljuk szét a kérdésedet :)

Mondjuk ismerek diplomás munkanélkülit, aki így-úgy dolgozik, amikor épp tud, de alapvetően nincs biztos állása.

2014. febr. 24. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Nem tudom, mi lesz velem... ez a csalódás alapvetően nagyon megtört.
2014. febr. 24. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Itt offoljuk szét a kérdést :)

Az igazság az hogy mikor kiírtam a kérdésem, akkor valóban nem erre számítottam.

Azt hittem hogy majd reagál rá pár környezetmérnök hallgató, és majd szépen elbeszélgetünk a geotechnika, környezettechnika, stb. szépségeiről, előnyeiről stb. ilyen olyan érvekkel.


Bár nehogy félre értsd, veled is szívesen beszélgetek.

Csak nem nagyon értem ezt a feltűnően negatív hozzáállást a dolgokhoz.

2014. febr. 24. 23:02
 15/19 anonim ***** válasza:
Engem amúgy érdekelne a környezettechnika, tényleg. Ha lenne... rá lehetőség.
2014. febr. 24. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Na most ha jól értem te akkor egy környezetmérnök hallgató vagy aki a környezettechnika iránt érdeklődne.

De amiatt csalódtál nagyot, és lettél megtörve hogy az egyetemen ahova jársz nincs ilyen szakirány.


Kérdezem én, hogy akkor miért nem mész át egy olyan egyetemre ahol ezt a szakirányt is oktatják.

Pl. Pécs, Debrecen, BME, vagy nálunk Miskolc.

2014. febr. 24. 23:14
 17/19 anonim ***** válasza:

Mert mit érek azzal, ha átmegyek egy sokkal nehezebb egyetemre a képzés második felében? :D :D :D :D

Úgy tudom, ezen a szakon nem olyan hangsúlyos a szakirány, majd túlélem.

Az egész szak, amiben csalódtam. :D

2014. febr. 24. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

Ja hogy te az egész szakban csalódtál úgy ahogy van!!!??

(majd csak rájövök már hogy mi a probléma)

Ha csalódtál az egész szakban, akkor gondolom rövid időn belül ott is fogod hagyni, vagy már ott hagytad.


és ha ez így van akkor meg végképp nem értem mi a probléma, hiszen így akkor mostmár azt tudsz tanulni, olyan diplomát tudsz szerezni amihez kedved van.


Vagy nem? :)

2014. febr. 24. 23:21
 19/19 anonim ***** válasza:
56%
Ahh, 78%-os szokás szerint hisztizik és kelti a pánikot. Azt hiszem írok privátot, mert nincs kedvem vele kommunikálni.
2014. febr. 25. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!