Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Elte BTK Spanyol szakára kell...

Elte BTK Spanyol szakára kell spanyol nyelvtudás?

Figyelt kérdés
és BTK portugálra?

2013. ápr. 24. 18:32
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Spanyolra kell, portugálra nem.
2013. ápr. 24. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Spanyolhoz emelt érettségi szükséges
2013. ápr. 24. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
a portugálhoz is kell egy emelt szintü tantárgy :o azért nem oda megyek. pedig szeretnék...
2013. máj. 16. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én csak arra lennék kíváncsi, hol van vagy hová lesz az a rengeteg spanyolos, aki valamilyen spanyol szakot végez. Nálunk valahogy nem látom nyomát a spanyol nyelv művelésének (pl. a blogomon kívül alig van – ha egyáltalán van – olyan magyar oldal, amely kifejezetten spanyol nyelvtannal, nyelvtörténettel foglalkozna), ahhoz képest, amennyi spanyol szakott végzett bölcsész kell(ene), hogy legyen az országban.


Lehet, hogy rosszul látom, de ha spanyolról van szó, eddig én mindenhol süket fülekre találtam és abszolút érdektelenséggel szembesültem, még a nyelvészek között is. Tényleg ez lenne a helyzet, vagy én látom rosszul? (Mondjuk én nem vagyok bölcsész, így nem is mozgok ilyen körökben, de az internet alapján ez a tapasztalatom.)

2013. máj. 17. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Ebben a témában sajnos nem tudok nyilatkozni, a kérdésemet is csak kiváncsiságból tettem fel, nem erre a szakra készülök. :)

Amúgy nekem is olyan érzésem van, hogy a spanyolról nem sokat tudunk... Na nem mintha a portugálról többet.

2013. máj. 20. 11:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!