Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha 2012 december 18. án...

Ha 2012 december 18. án megszűntette a TANULÓI jogviszonomat az iskola, akkor március 31. -ig, vagy október 31. -ig jár még a suli által fizetett TB? Mert ugye a diákot amit kaptam, azt a 2012/2013-as tanévre kaptam.

Figyelt kérdés
Ha tudnátok esetleg olyan törvénycikkejt, ami ezt pontosan leírja, azt meg tudnátok mutatni nekem?
2014. febr. 25. 23:39
 1/10 A kérdező kommentje:
Egy OKJ-s képzésről van szó.
2014. febr. 25. 23:40
 2/10 A kérdező kommentje:

"A diák a tanulói/hallgatói jogviszony kezdetétől jogosult diákigazolványra. A diákigazolványra való jogosultság a tanulói jogviszony megszűnése esetén a megszűnést követő október 31-ig áll fenn. "

[link] ... csak mert annyira ráértem :D

Ez elég szomorú, hogy elvárja az APEH, és az OEP is hogy fizess rendesen, meg tudd a dolgod... de nekik nem kell????? Most nagyon kiakadtam. Eredetileg a megszűnés után elmentem az APEH-ez, mert azt mondták a szülim, szerintük magam kell fizetnem a TB-m. Ott még azt sem mondták, hogy járna a 45 nap, nem hogy már a március 31+45 nap ... sokat mászkéálta ez ügyben, jó párszor meglátogattam az OEPet is, ahol szintén tanácstalanok voltak, hogy mi a szitu. Mígnem egy kedves kollégájuk, mondta, hogy semmiképp nem jó a dec. 18 kezdő dátumnak, ő a márc. 31.-et+45 napot jelölte meg. De eszerint ő sem tudta! Mikor most elmentem, hogy javíttassam a dolgot, ott sem szóltak erről semmit sem, de korrigálták máj 16-ra. És hogy fizessem csak be.

Másik bakijuk, hogy szerintük, nekem, mint nappali tagozatos halgatónak, aki passziváltatja magát, annak magának kell fizetnie a TB! Holott nem így van, legalábbis a NAV és az OEP oldalán sem ezt találtam, hanem ezt:

A diákok egészségügyi szolgáltatásra való jogosultságát a társadalombiztosítás ellátásaira és a magánnyugdíjra jogosultakról, valamint e szolgáltatások fedezetéről szóló 1997. évi LXXX. törvény (továbbiakban Tbj.) 16. § (1) bekezdésének i) pontja valamint a 16/A. §-a szabályozza. E szerint külön járulékfizetés nélkül jogosult egészségügyi szolgáltatásra többek között a közoktatásról szóló törvény hatálya alá tartozó alap-, ill. középfokú nevelési-oktatási vagy a felsőoktatásról szóló törvény hatálya alá tartozó felsőoktatási intézményben nappali rendszerű oktatás keretében tanulmányokat folytató belföldi nagykorú magyar állampolgár a tanulói/hallgatói jogviszony kezdetétől a diákigazolványra való jogosultság megszűnéséig (ideértve a tanulói/HALLGATÓI JOGVISZONY SZÜNETELTETÉSÉT IS=ami ugye egyenlő a passzív félévvel). ... bezzeg ha nem rendezem a számlát kukkorékolnak rögtön :/ ... én ezt nem értem, ha bennük nem, akkor mégis kiben bízhatunk, és kitől informálódhatunk laikusként?! Holnap megyek vissza a NAV-hoz, kiáncsi leszek mit mondanak majd.

Bocsánat az ömlengésért, de tényleg kicsit kibuktam ezen. Aki hasonló helyzetben van járjon utána a dolgoknak, én ezt csak ajánlani tudom!!!

2014. febr. 26. 00:05
 3/10 anonim ***** válasza:

Ilyenkor úgy örülök, hogy végre itt a gyk-n is vannak emberek, akik képesek maguknak utánanézni a dolgoknak, nem azt várják, hogy mások rágjanak mindent a szájukba.


Amúgy látod, "laikusként" sem volt olyan nagy durranás megtalálni a választ a kérdésedre. Szerintem az ilyen dolgok teljesen elvárhatók minden értelmes embertől. Persze lehet jobb lenne a világ, ha sokkal egyszerűbbek lennének a szabályok, az ügyintézők tudnának mindenre válaszolni (nem védeni akarom az ügyintézőt, de neki is annyi lövése van a tanulói meg hallgatói jogviszonyról, mint neked az adószabályokról :D), de ebben a világban csak magadra számíthatsz.

2014. febr. 26. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Na jó persze, de akkor nekik sem kéne olyan hű de biztosnak lenni olyan dolgokban, amiről nem áll rendelkezésükre kellő információ... mert azért esetemben is 30 ezer lett volna a tavalyi, illetve szintén ennyi az idei TB fizetés, mindez feleslegesen. Tehát vagy nézzenek előbb utána, vagy mondják meg, hogy hol lehet ennek utána érdeklődni (Egyébként hozzáteszem, hogy az Oktatási Minisztériumot hívtam fel a passzív féléves dolgot illetően, és ott rávágta a csajszi, hogy igen, fizetni kell, neki sem kellett volna erről tundni?, vagy csak az általam talált dolgok hamisak? mert nyilván nem tudhatom, hogy a mai napon is ez e a hatályban lévő rendelet... de ki mondja meg nekem? :o
2014. febr. 26. 00:33
 5/10 lencsefőzelék ***** válasza:
52%

* 2012. december 18-án

* megszüntette

* március 31-ig (vagy 31-éig)

* október 31-ig (vagy 31-éig)

* törvénycikkelyt

2014. febr. 26. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Oktatási minisztériumot mikor hívtad? Csak mert olyan már egy jó ideje nincs, nefmi van :D

Egyébként hogy jött neked egyáltalán képbe a passzív félév, okj-n volt tanulói jogviszonnyal? Amúgy passzívon rendezve van a tb-d, de ezt már te is kinyomoztad ;)


Amúgy megint azt tudom mondani, hogy egy oktatásügyes meg nyilván nem lesz tisztában az adószabályokkal, mert nem ez a dolga.

Minden ügyintézés könnyebb ha tisztában vagy a konkrét helyzeteddel, aztán felteszel egy adekvát kérdést az ügyintézőnek.

Ezek határterületek, nem igazán várhatod el, hogy mindkét fél tisztában legyen a másik szabályaival.

Lehet csak nekem jön le rosszul, de ebből a tanulói, hallgatói, passzív, félév, tanév kavarásból úgy tűnik, te sem voltál tisztában azzal, hogy pontosan milyen is a helyzeted. Az ügyintéző meg csak annyit lát, hogy jó, 18 elmúlt, a többi hülyéből kiindulva biztos te is csak félrebeszélsz, tipikusan hallgatói jogviszony, március 31. +45 nap, fizetni az 5-ös ablaknál, viszonlátásra. :D


Ha nem állítod kész tények elé őket, akkor jó eséllyel a legvalószínűbb esetet húzzák rád. Még gyógyítás is ugyanígy működik, így tartható fent csak a rendszer, pedig ott azért komolyabb a tét.

2014. febr. 26. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Jó, oktatási hivatal :).


Hát kicsit bonyolult...

2011 szeptember 1.-től 2012 dec 18.-ig voltam okj-n, tehát tanulói jogviszonyom volt.

Januárban elmentem a NAV-hoz, hogy bejelentkezzek, vagy minek hívják ezt. Ott az ügyintézőnek mondtam, hogy mi a szitu, ő nem mondta, hogy játna bármi plsuba, beírt dec. 18.-tól.

De nem fizettem, mert egyik ismerősöm mondta, hogy szerinte a 45 nap tuti járna még. Járkáltam az OEP-hez, hogy megszűnt e már a jogviszonyom, de még júniusban is tanulónak voltam lejelenve. (mint kiderült kissebb kavarodás volt itt, de mindegy is). Ekkor végre más volt ott az ügyintéző, aki mondott is valamit... tehát, hogy március 31+45 nap, azaz május 16.-tól kell fizetnem a NAV felé.

Ennek most utána olvastam, és lehet így van, mert már nem vagyok tanköteles.

Jelentkeztem egyetemre, ahova fel is vettek. Tehát 2013 szeptember 1.-én létre jött a hallgatói jogviszony az egyetemmel. Innentől nyilván ők fizetik.

De most ebben a félévben passziváltattam magam, mert szakot váltok ... de már minden félét olvastam arról, hogy jár e a TB, vagy csak most is máj 16.-ig .. stb.

Kb. ennyia történet, lehet így összeszedettebb ... de már semmiben nem vagyok biztos :P

2014. febr. 26. 01:18
 8/10 anonim ***** válasza:

1) passzív féléven biztosan nem kell tb-t fizetned

2) a régi dologra: tanulói jogviszonynál tanévek vannak, nem félévek. A diákot is egy tanévre kapod, nem félévre, tehát minden esetben október 31. az érvényességének a vége. Akkor is, ha évközben otthagyod a sulid. A diákigazolvány egy oktatási igazolvány, mégpedig az egyetlen oktatási igazolvány, melynek nem szűnik meg az érvényessége a jogviszonyoddal együtt. A másik kettő az oktatói és a pedagógusigazolvány, azok érvényessége egyből megszűnik, ahogy a jogviszonynak is vége. Szóval a március 31. + 45 nap tanulói jogviszonynál butaság, az valami félreértésből, hozzánemértésből származhatott.

2014. febr. 26. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

362/2011. (XII. 30.) Korm. rendelet 13. § (3)

"(3) A tanuló diákigazolványára a tanulói jogviszony megszűnését követő október 31-ig jogosult, kivéve, amennyiben a nem tanköteles tanulónak félévkor megszűnik a tanulói jogviszonya. Ebben az esetben a tanuló diákigazolványra az adott tanév március 31-ig jogosult."

Eszerint nem okt. 31, mert én nem vagyok már tanköteles, és decemberben szűnt meg a jogviszonom.

2014. febr. 26. 09:00
 10/10 A kérdező kommentje:

Na az OEP megnézte, és 2013 okt. 31.-ig biztosított voltam, mint tanuló, és ugye közben egyetemre mentem.


Passzív félév ügy:

Elsőként ugye a NAV-ot kérdeztem még 2 napja, ők azt mondták nem jár a TB passzív alatt.

Ezt, amit itt is mutattam, bevittem először az OEP-hez, szerintünk jár természetesen.

Utána így mentem a NAV-hoz. Szerintük NEM jár. Hiába ez a duma, attól még passzív félév alatt a hallgató nem teljesíti a kötelezettségeit, mint nem jár be órára, nem vizsgázik stb. Igaz régen járt, de most efelé húz a NAV. DE! Ez még a NAV-on belül nem tudják pontosan. Azt mondták írjak a NAV-nak, hogy foglajanak az esetemben állást, és utána hiszek majd nekem xD.

Vissza kellett mennem az OEP-hez, ők nem érik mért mondja ezt a NAV .... na de most komolyan?! XD

TO azt írta, hogy jár, mivel van jogviszonyom ...


Másik cukiság ... erre a félévre vonatkozó passzív igazolást kaptam csak a sulitól, amiben bár benne van, hogy szept 1.-től lettem hallgató, de nem fogadhatjék el, mert ebben nincs benne, hogy előző félévben tényleg aktív lettem volna :/... nem is lehet passzívra menni első félévben nem? :o

2014. febr. 26. 15:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!