Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Adnátok nekem hasznos vagy...

Adnátok nekem hasznos vagy tulajdonképpen bármilyen információt bármelyik orvosi egyetemről a bejutási és a bentmaradási nehézségekkel és egyéb hasznos tudnivalókkal kapcsolatban?

Figyelt kérdés
mennyire érdemes emeltszintűt tenni több tantárgyból és miből ajánlatos és mennyire kellene jóra megírni?
2009. dec. 12. 19:13
 1/6 anonim ***** válasza:

Hát a bejutás...el kell érni a ponthatárt és kész:D

Bent maradás nehezebb, bár sok tapasztalatom nincs még, mert csak elsős vagyok:$:)

Én csak egy emeltet csináltam, de van két középfokú nyelvvizsgám, szóval megvoltak a pluszpontjaim:)

Szerintem ha van legalább egy középfokúd, akkor felesleges a két emelt, csak buknál vele vszínűleg. (Egy emelt meg ugye mindenféleképpen kötelező.)

Azt nem tudom, h most bioszból kötelező-e az emelt, vagy akármelyik felvételi tárgyból lehet-e...mindenesetre a biosz vagy a kémia emeltet javaslom, fizikával nem sokra mész:)

Elég jóra kell megírni, de ez attól is függ melyik egyetemre készülsz...Pesten kb. 17 ponttal magasabb volt a ponthatár, mint vidéki egyetemeken...

90% köré kell kb megírni, de függ a pluszpontoktól, meg attól h duplázol-e...kalkulátorral számold ki:)

Amúgy Szegedre járok, ha érdekel az egyetem kérdezz, vagy írj e-mailt! Sok sikert:P!

2009. dec. 12. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én most vagyok a 3. éven. Emelt biosz és kémiával jöttem és nem bántam meg, a kémia jól jön, pláne az első két évben, a fizikát nem lehet annyira kamatoztatni, mert a biofizika teljesen más, mint a gimis anyag... Nyelvek közül az angol középfokot mindenképp csináld meg, mert a diplomához az alapkövetelmény, és nálunk néhányan most szívnak, mert némettel jöttek, és egyetem mellett kell megtanulniuk angolul (mellesleg itt már előfordulhat, hogy valamiből csak angol nyelvű irodalom áll rendelkezésre, pláne ha TDK-zni is akarsz majd).


Amúgy bejutni a legkönnyebb, az 1.év 1.szemesztere még csak ráhangolás (bár már ekkor is sokkoló a tananyag a gimishez képest), de utána nagyon bedurvul, pláne majd amikor jönnek a szigorlatok (több ezer oldal, és ezekben nem sok "rizsa" van). Vagyis egy-egy Zh-ra (melyekből hetente 1-2 van) kb. annyit kell tanulni, mint gimiben egy tárgyból 2-3 év alatt, egy közepes vizsgára kb. annyit mint egy érettségire (minden gimis tárgyból összesen), csak ugyebár több vizsgád is van... Egy szigorlatra pedig mint 2-3 előbb említett vizsgára.

2009. dec. 13. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Melyik egyetemre jársz?
2009. dec. 13. 18:25
 4/6 A kérdező kommentje:
Sokan vannak ezek alapján akik nem tudják teljesíteni a követelményeket? Kicsit most sokkolt ez az egész, mert tudtam, hogy sokat kell majd tanulni az orvosin, de hogy ennyire brutális legyen.....
2009. dec. 13. 19:17
 5/6 anonim ***** válasza:
Nyugi már, így nem lehet nekikezdeni! Ha ez érdekel, ezt szeretnéd csinálni, akkor úgy kell nekiállni h menni fog:) Én sem gondoltam h ennyi latin szót meg tudok tanulni, de meg lehet....rengetegen megcsinálták már:) Ha meg rájössz h nem bírod, még félévkor/évvégén is átmehetsz másik suliba:)
2009. dec. 14. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia! Tegnap 12:44-es vagyok.

Először válaszolok a kérdéseidre. Én a DOTE-ra járok, és ahogy észrevettem, a felvettek kb. negyede bukik minimum egyszer az egyetem folyamán(jó esetben az adott tárgyra nem épül semmi, így még nem biztos, hogy évet is ismételnek), és kb. tizedük sose fejezi be, mert vagy költségtérítésesre bukik, vagy feladja, vagy átmegy más karra. Gondolom, azt nem kell mondanom, hogy gimiben mindenki jó tanuló volt...

De csak az első években (főleg 1. és 2., ritán 3. év) van ilyen nagy fluktuáció, mert az idő folyamán az emberek jó része "belerázódik", és akinek ez nem megy, az lemorzsolódik.

Ha megnyugtat, főleg azok szoktak kihullani, akik úgy jönnek ide, hogy "Milyen állat lesz, majd májer leszek mint a véjszhelyzetben vagy a gréjsz klinikán", és utána meg csodálkozik, hogy az első két évben beteget sem lát, csak valami genetikával, biofizikával, mindenféle kémiával és ilyen "molekuláris bizbazokkal" és társaikkal traktálják... A legrövidebb életű "fajba" pedig azok tartoznak, akik nem veszik észre, hogy vége a gólyatábornak és évközben mennek minden héten bulizni, hisz "egyetem van, most kell élni, tanulni ráér a vizsgaidőszakban, és a BTK-s haverok is minden héten mennek a klubba, és mégis ötösök"... Ja csak nekik heti 12 órájuk van, neked pedig néha heti 35-40 is becsúszik, és a nehézségi különbségről még nem is beszéltem.

De ha beletörődsz, hogy év közben is szinte minden nap kell tanulni, és jó esetben is csak havonta 1-2x (néha egyszer sem) tudsz kimozdulni, akkor megcsinálható.

Ez kicsit ijesztően hangzik, de azért nem olyan szörnyű, ha már benne vagy a dolgokban.

Nah, megyek tanulni, ezen a héten 3ból is írunk :P

2009. dec. 14. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!