Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Lányok! Az iskolaorvosi...

Lányok! Az iskolaorvosi vizsgálaton kötelező levenni a melltartót? Ellentmondhatok? (többi lent, értelmes válaszokat)

Figyelt kérdés
Hétfőn lesz vizsgálat, és a váróba ötösével megyünk. Ott már csak egy szál bugyiban lehetünk és az orvoshoz úgy kell bemenni. Semmi különöset nem csinál, még a melleket sem fogdossa meg, csak lúdtalpat, bokasüllyedést és gerincferdülést néz. Mondhatom, hogy nem vagyok hajlandó levenni a melltartót? Ha igen, akkor mi jár érte? (10. osztály)

#iskolaorvos #melltartó #ellentmondhatok?
2014. márc. 6. 14:46
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell levenned, ha nem akarod. Nincs joga ilyen orvosi vizsgálaton levetetni veled a melltartót, ha nem szeretnéd, de ennyi idősen már egyébként nőgyógyászhoz is el kellett volna menned vizsgálatra és ott is megnézik a melleid. Egyébként meg a te érdekedben nézi, nem élvezetből.
2014. márc. 6. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan megtagadhatod :)
2014. márc. 6. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
74%

Nem fogja kérni, hogy vegyétek le

Végülis nem nőgyógyász

2014. márc. 6. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Vagy menj kombinéban
2014. márc. 6. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Na, szép is lenne, ha egy iskolai vizsgálaton bárki is kötelezhetne arra, hogy egyáltalán már csak egy szál bugyiban is várakozz akárhol is! Aztán meg hogy a melltartót is vedd le, még csak az kéne... Én is gimnazista vagyok, nálunk is vannak/voltak orvosi vizsgálatok (ilyen jellegűek), de ha engem bárki is arra akart volna kötelezni, hogy egy szinte ismeretlen orvos, meg még x ember előtt vetkőzzek le, azt valószínűleg előbb telibe röhögöm, aztán közlöm vele a jogaimat, majd ott hagyom a pi... Na, szóval érted. Ilyesmire NEM kötelezhetnek!
2014. márc. 6. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Tényleg így van. Nem kamuztam a leírásban. Még tavaly egy lány verte ki a hisztit, hogy ő ugyan a melltartót nem veszi le. Idézet a Magyar Törvénykönyvből. A többi birka nem szólt volna. Igazgatóit kapott és a családsegítőből is kimentek. Mondjuk ez nálam cumi :D 160 km-re van az állandó lakcímem és külföldön tengetem a napjaimat a suli után.

Ki kell állnom magamért akkor. :D Vállalom a következményeket majd.

2014. márc. 6. 20:00
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem kell levenned a melltartod és úgy ácsorogni hosszú percekig,örülj neki hogy ide írtál,mert más oldalon lehurrognák a fejed.Sok fiúnak meg még rosszabb,gondolj bele ott meg fitymát,meg herét is néznek,ott állnak pucéron akár más osztálytárs társaságában,és nem is tudják erre nem kötelezhetik őket.


De lányoknál is olvastam hogy van ahol mellvizsgálatot csináltak és levetették a bugyit is,ok ez ritka de elég durva.Az biztos fiúként sem húznám le a gatyám.

2014. márc. 8. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

nem minden nőgyógyász nézi meg a melleket,ha igen akkor előbb alul megvizsgál,majd felöltözhetsz és utána felül,de van hogy eltekint tőle és akár te is mondhatod hogy ezt monst hagyjátok el.


16 évesen ha meg van a mensije és az rendszeres és szűz nem kell nőgyógyászhoz mennie,sokan 18-23 éves korukba mennek el.És nőgyógyász az szakorvos,nem általános orvos.

2014. márc. 8. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Amúgy előre közöld a kísérő tanárral,vagy orvossal,ápolóval hogy ti egyenkénti vizsgálatot szeretnétek és csak bennt vagytok hajlandóak félmeztelenre vetkőzni.Ha többen összeálltok mert nem vagy egyedül akinek nem tetszik ez a módszer jobban és hatékonyabban tudtok eredményt elérni,de szülővel is beszélhetsz erről.


Fiúknak is megmondhatod őket sem kötelezhetik fityma vizsgálatra.Összefogás kell.Hivatkozhatsz a önrendelkezési jogra(15(1),ellátás visszautasítására vonatkozó jogra 21(1)ez majd mivel még fiatal korú vagy visszautal a 20(3),20(2)-re tehát megtagadhatod a vizsgálatot ha az az életedet nem veszélyezteti,másokra nincs veszéllyel,emberi méltósághoz való jogra(7),egészségügyi ellátáshoz való jogra(2)37 aláhúzva és (1)


Küldök linket ott megtalálod ezeket szépen nyomtasd akár ki és szöveg kiemelővel húzd ki.


majd írd meg mire jutottál,meg mi is volt oké?

2014. márc. 8. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

[link]


Na ebben találsz amire tudsz majd hivatkozni.


Mindent bele!Sok sikert!


De minden vizsgálatot ne hogy megtagadj!:-)

2014. márc. 8. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!