Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha aláírtam a hallgatói...

Ha aláírtam a hallgatói szerződést, és abba szeretném hagyni a sulit (másikba átmegyek), akkor kikell fizetnem a tandíj 50%-át?

Figyelt kérdés

2013. szeptemberétől járok főiskolára, államilag támogatott szakra.

Idén szeptemberben pedig egy másik suliba fogok járni (100%, hogy felvesznek oda, mert még újra is érettségizek, hogy biztos legyen elég pontom).


Na szóval akkor kikell fizetnem a tandíj 50%-át?

Mennyi időm van kifizetni? Mi történik, ha nem fizetem ki?

És ezt el lehet húzni úgy, hogy jövőre az új sulimba járok, és közben a mostani sulimban passzív féléven vagyok?



2014. márc. 11. 14:05
 1/7 A kérdező kommentje:
Illetve úgy tudom, hogy olyat is lehet, hogy nem fizetem ki, hanem ledolgozom. De ezt később is megtehetem, vagy akkor szeptemberben elkéne kezdenem dolgozni? :S
2014. márc. 11. 14:09
 2/7 anonim ***** válasza:
50%

nem biztos, hogy erőltetni kellene a felsőoktatást, ha nem tudsz olvasni.


javaslom, kutasd fel a neten a hallgatói nyilatkozatot, és olvasd el.

2014. márc. 11. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
rendben, szia. valaki más?
2014. márc. 11. 15:45
 4/7 anonim ***** válasza:
engem is érdekelnének a válaszok. sikerült azóta megtudnod valamit?
2014. máj. 12. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
nem sikerült :(
2014. máj. 12. 10:38
 6/7 anonim válasza:

Amennyiben tanulmányait nem kívánja folytatni, hallgatói jogviszonya egyoldalú megszüntetését a felsőoktatási intézménynél kell bejelentenie. A nemzeti felsőoktatásról szóló törvény 59. § (1) bekezdés b) pontja alapján a bejelentés napján megszűnik a hallgatói jogviszony. A felsőoktatási intézmény ennek tényét az Oktatási Hivatalnak bejelenti. A visszatérítési kötelezettség fennállásáról az Oktatási Hivatal a hallgató jogviszony megszüntetéséről történő tudomásszerzést követően határozatot hoz. A visszatérítés a határozat jogerőre emelkedését (azaz annak kézhezvételét) követő 30. napon válik esedékessé, azonban az Oktatási Hivatal kérelemre részletfizetést, mentesítést engedélyezhet.


A határozat tartalmazza majd a részletfizetési kérelem, vagy az esetleges mentesítési kérelem feltételeire és a kérelmezés módjára vonatkozó tájékoztatást is.


Tájékoztatom, hogy a nemzeti felsőoktatásról szóló 2011. évi CCIV. Tv. 48/Q. § szakaszban foglaltak szerint a volt magyar állami (rész)ösztöndíjas hallgató kérelmére az Oktatási Hivatal részletfizetést engedélyez. A visszatérítési kötelezettséget megállapító határozat tartalmazza a kérelem benyújtásának határidejét és módját. A részletfizetési kedvezmény iránti kérelmet a volt hallgató a határozat kézhezvételétől számított 15 napon belül nyújthatja be a Hivatalhoz.

A részletfizetés futamideje az Nftv. fenti paragrafusának értelmében a visszatérítendő összeg függvényében változik. Ennek megfelelően az Oktatási Hivatal ötmillió forint alatti összegű állami ösztöndíj visszatérítési kötelezettsége esetén legfeljebb tíz évre szóló részletfizetést engedélyez az alábbiak szerint:

· amennyiben a visszatérítési kötelezettség a 3.000.000 forintot nem haladja meg:

0 forinttól 3 millió forintig 25 000 Ft/hó, amíg az összeg ki nem fut, de legfeljebb 120 hónapig

· amennyiben a visszatérítési kötelezettség 3.000.001 forint és 5.000.000 forint közé esik:

§ 0 forinttól 1.500.000 forintig 25 000 Ft/hó 60 hónapon át,

§ 1.500.001 forinttól 5 millió forintig a még visszatérítendő összeg visszafizetése egyenlő részletekben történik legfeljebb 60 hónapon át.


Az Oktatási Hivatal évente megállapítja és egyenlegközlő határozatban étesíti a magyar állami (rész)ösztöndíjas hallgatót a megelőző tanév képzési adatairól, és az adott tanévben igénybe vett magyar állami ösztöndíj összegéről.


Amennyiben a volt (rész)ösztöndíjas hallgató a részletfizetés vagy a teljes összeg megfizetésének esedékességét elmulasztja, a Hivatal a közigazgatási hatósági eljárás és szolgáltatás általános szabályairól szóló 2004. évi CXL. törvény 132-133. §§ szakaszai szerint késedelmi pótlékot számít fel.


Mentesítési kérelem terjeszthető elő az Nftv. 48/N. § (3) bekezdése alapján, amennyiben a kérelmező vállalja, hogy az állami ösztöndíjjal támogatott félévekkel megegyező időtartamban hazai munkaviszonyt tart fenn. A hazai munkaviszony fenntartására nyitva álló határidő a mentesítési döntés jogerőre emelkedésének napjától az állami (rész)ösztöndíjjal folytatott tanulmányi idővel megegyező időtartamot követő háromszázhatvanadik napig tart. Ha a volt magyar állami (rész)ösztöndíjas hallgató a fenti időtartamon belül ismételten hallgatói jogviszonyt létesít, a Hivatal kérelemre a munkaviszony fenntartási kötelezettségének a teljesítését a hallgatói jogviszony fennállásának időtartamára felfüggeszti.

2014. jún. 5. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Szia! Végül mi történt?
2016. jan. 27. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!