Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kíváncsi lennék a véleményetek...

Kíváncsi lennék a véleményetekre! Szerintetek van különbség a négy orvosi egyetem között?

Figyelt kérdés
Színvonalbeli különbségek? Pl. aki ezen vagy azon az egyetemen végez, nem kap megfelelő oktatást, ahhoz, hogy jó szakember legyen? Mit gondoltok?

2014. márc. 14. 12:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Szia, én Semmelweises vagyok, természetes, hogy mindenkinek az a legjobb egyetem, amelyre ő jár, viszont én nem hiszek abban, hogy az oktatás minőségében komoly különbség lenne a négy egyetem között! Pesten nagyobb hangsúlyt kap az anatómia és az élettan, de például Szegeden nagyon kemény a kórélettan és a patológia! Mind a négy egyetem igencsak szép múlttal rendelkezik, és kiváló orvosokat nevelt ki az elmúlt évtizedekben! Magyar orvosi diplomával könnyedén eltudsz helyezkedni akár külföldön is, mindenhol kapkodni fognak érted! :)
2014. márc. 16. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Azért az anat és szövet (külön tárgy a kettő) itt Pécsett sem semmi. A ZH diavetítés, és fél perc van egy kérdésre. Utána jön a következő. Nincs idő gondolkodni meg agyalni, rögtön tudni kell. :D
2014. márc. 16. 18:52
 3/13 anonim ***** válasza:
Külön van a szövettan és a makro? Ne már! Akkor ha buksz az egyikből, nem kell újra megcsinálni a másikat. :D Nálunk is van szövettanon diavetítés, ugyanaz mint nálatok, gondolom.
2014. márc. 24. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Ja, a másikat nem, de pl Anat 2-nek Szövet 1 is a feltétele, szóval, hiába van meg az Anat 1, ha nincs meg a Szövet 1, nem tudom felvenni az Anat 2-t és a Szövet 2-t. Plusz full külön vizsga. 2 metszet + 1 embriológia tétel. Sejtbiosz is külön tárgy, első év végén szigorlat van belőle.
2014. márc. 24. 22:26
 5/13 anonim ***** válasza:

Nálunk az a baj, hogy ha buksz az egyik részvizsgán, akkor elölről kell kezdened az egészet. Embrióból teszt van, előtte meg szövettanon 2 metszet (+sejtbiosz tétel első félévben) és 3 részjegy boncteremben. Szívás emrióból bukni a teszten, tapasztalat. :D A sejtbiosz az nálunk csak kötvál tárgy, de mi is tanuljuk a kötelező tárgyak keretein belül is csak felosztották a biokémia és az anat között, így se füle, se farka.

Na igen, a ronda előfeltételek. Élettanhoz kell mindig minden nálunk.

2014. márc. 25. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
43%

Pécsi és szegedi hallgatótársak elmondása alapján az első két év mindenképpen SOTE-n a legnehezebb.

Az "anatómia" magában foglalja az embriológiát, sejtbiológiát (első félévben), szövettant, bonctant(tkp.-i anatómia). Ha bármelyik részét elbukod a vizsgának, mehetsz haza.

2014. márc. 26. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Folytatás (véletlenül elküldtem):

biofizikára is sokkal nagyobb hangsúlyt fektetnek SOTE-n, mint például Szegeden.

Egyébként az, hogy a szövettan vetítés, egyáltalán nem durva, a fél perc sem kevés. Nekem a vetítős szövettan demókkal volt a legkevesebb problémám, azok mindig nagyon jól sikerültek. Ezek csak példák, nincs kedvem folytatni :)

Azonban a gyakorlati képzés SOTE-n már jóval gyengébb sajnos :(

2014. márc. 26. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Miért lenne a SOTE-n a legnehezebb? POTE-n ugyanúgy van szövettan, ami magában foglalja az embriológiát is. Külön vizsga (+1 vizsga), és hiába van meg az anat, cseszheti az ember, mert szövet nélkül nem tud tovább menni anatból se, szóval szinte olyan, mintha egyben lenne a két vizsga. Biofizika POTE-n két féléves tárgy (ha jól tudom, SOTE-n egy félév), és a végén a két félév anyagából szigorlat. Molekuláris sejtbiológia is külön tárgy, szóval valószínűleg részletesebben vesszük, mint a SOTE-n, mivel első év végén CSAK sejtbioszból az egész éves anyagból van szigorlat (fizika mellett). Igaz, hogy a SOTE-n az anat "tartalmazza" a szövettant, az embrioszt és a sejtbiológiát, de 4 félévig tanulják. Nekünk az anatra 3 félévünk van (kivéve a sejtbiosz rész, mert az már első félévben is van), és ugyanúgy szigorlat van másodév végén.
2014. márc. 27. 22:51
 9/13 A kérdező kommentje:
Ja igen. Meg ugyanúgy van bonckurzus is, vizsgán tetemséta...stb. Amire rá akartam világítani, hogy az hogy külön van az anat, a szövet és a biosz, inkább rossz, mint jó, mert ha valakinek nincs meg első félévben a biosz, fel sem tudja venni az anatot, mert rá épül. Több vizsgánk van. Plusz 2 szigorlat már első évben. Szóval nem kell úgy csinálni, mintha a SOTE-n minden rohadt nehéz lenne, a POTE meg egy vicc hozzá képest. Valami az egyiken durvább, valami a másikon. Ennyi.
2014. márc. 27. 22:55
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

A SOTE-n meg lehet bukni anatból pl úgy, hogy a vizsga végi teszten buksz 1 ponttal, pedig egész jó jegyeket kaptál menet közben. Az nagyon tud ütni. És akkor kezdheted előlről az egészet. Mert hiába kaptál mondjuk a tüdőre, vesére, nyakra ötöst boncteremben, attól még megbukhatsz mondjuk a májon, de akár azokon is, amiket elvben ötösre tudtál még pár hete, mert nem mindegy, kinél vizsgázol és bárkit és bármit kaphatsz, ha megint menned kell. Ha külön van a szövettan, akkor előbb arra tanulsz, egy vizsga pipa. Utána előveheted a makrót. Ha az is pipa, akkor meg a sejtbioszt. Ha megadnák nálunk a részvizsgákat, akkor igen, könnyebb lenne. De így szerintem egyszerűbb az, ami Pécsett van, mert van valami sikerélményed is, ha a felét már letudtad, s nem kell pl szövettan bukás miatt bonctermet is ismételni.

Persze ezzel nem azt mondom, hogy a POTE mennyire könnyű lehet. Annak is megvannak a nehézségei, nem hiszem, hogy lehet nagyon színvonalbeli különbséget találni a négy egyetem között. Nálunk eleve már azon megy néha a vita, hogy a két anat intézet közül melyik a jobb/egyszerűbb/nehezebb/értelmesebb... Ugyanúgy megtanuljuk, mert meg kell. Potya anatszigorlat nincsen, értelmetlen ezen vitázni. Mindenki azt érzi nehéznek, amiben benne van.

2014. márc. 28. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!