Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szeretnék nyelvi előkészítő...

Szeretnék nyelvi előkészítő 0. osztályos iskolába járni de már 2 évet kijártam egy 4 éves szakközépben. Lehetséges olyan hogy kijárom a 0. osztályt és akkor folytathatom abban az évfolyamban ahol az előzőben abba hagytam?

Figyelt kérdés

Vagy ez teljesen felejtős és kezdhetem előröl az egészet?

Esetleg iskolától függ vagy semmi esély nincs ilyesféle dologra?


2014. márc. 17. 01:12
 1/2 anonim ***** válasza:

Érdekes felvetés! Külföldön simán lehetne, de itt túl merev a rendszer.. olyat ismertem, aki 2 év műszaki szakközép után ment zeneművészetibe, a zenei tárgyakat elsősként kezdte, a többiből harmadikos volt (vagy attól függ, hogy számozzuk, 11.) Aztán az utolsó évben két évnyi zeneit csinált egy év alatt. Ez kicsit más, de végül is iskolafüggő. Csak ott sántít az egész, higy a nyelvi előkészítőben van néhány nem nyelvi óra, ami 9.- es szintű, az unalmas lenne.

Amúgy szerintem időpocsékolás lenne, inkább bírd ki még a két évet és érettségi után menj egy évre külföldre pld mosogatni vagy önkéntesnek. Vagy van egy stervezet, ami középiskolásokat közvetít egy évre cserediáknak, de elég drága.

2014. márc. 17. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nem vesznek fel nulladikba,ha már két évet kijártál, ilyen nincs. Az iskolában nem lehet összevissza ugrálni. Nyelvet ezer más módon is lehet tanulni, ingyen is. Amúgy se éreznéd magad jól két évvel fiatalabbak között.
2014. márc. 17. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!