Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Pontosan hány tárgyból kell...

LiNorina kérdése:

Pontosan hány tárgyból kell érettségizni?

Figyelt kérdés
10-es vagyok, jövőre töri és angol faktra fogok járni, de pár dolog elég homályos. Szóval a kötelező tárgyakon kívül (magyar, matek, töri, angol) még hány tárgyból kell érettségizni? Úgy tudom, hogy egy, de nem vagyok benne biztos. (Én arra gondoltam, hogy nekem ez a földrajz lenne.) Egy emelt szintűvel (töri) több esélyem van egyetemre/fősulira menni? Egy középfokú nyelvvizsga hány plusz pont? És olyat is hallottam, hogyha angolból érettségizek, akkor nem számít az angol nyelvvizsga. Bocsi a rengeteg kérdésért de ezeket nekünk nem igazán, főként nem egyértelműen mondják el.

2014. márc. 19. 20:00
 1/7 anonim ***** válasza:

A 4 kötelező mellé kell még 1 legalább.


Nem csak, hogy több esélyed lesz, de csak úgy lesz esélyed, mivel kötelező az emelt szintű érettségi, ha egyetemre akarsz menni.


Nem tudom hány pluszpont, ott is van, hogy középfokú meg emelt, meg olyan is van hogy ha emelt angolon (vagy más nyelven) mész érettségizni, akkor x% után már hivatalos középfokú vagy emelt nyelvvizsgának számít (a pluszpontot százaléktól függetlenül megkapod (ha legalább elégséges), csak ha megvan elég pont, akkor a nyelvvizsga után járó pontokat is megkapod).

2014. márc. 19. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Jól tudod, öt tárgyból, tehát lehet neked a választott a földrajz. Általában jobb egyetemeken egy emelt szintű kötelező a felvételihez, de ez intézményenként változó. A középfokú nyv 28 plusz pont, a felsőfokú 40. A nyv-ért akkor nem adnak pluszpontot, ha az a nyelv felvételi tantárgy és amúgy is kötelező az emelt szint.
2014. márc. 19. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
De már egységesen kötelező az emelt érettségi, nem? Vagy az csak tarvben volt?
2014. márc. 19. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem mindenhol kötelező.
2014. márc. 19. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat:)
2014. márc. 19. 20:34
 6/7 reptoid ***** válasza:
40%
Sőt, maga az érettségi sem kötelező. Csak egy lehetőség.
2014. márc. 19. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
az emelt érettségi nem intézményfüggő, hanem szakfüggő.
2014. márc. 20. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!