Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 4 év után tudok újra érettségi...

4 év után tudok újra érettségizni bizonyos tárgyból?

Figyelt kérdés

és hogy működik ez? határidő a jelentkezéshez? fizetni is kell? valami kikötés ?

neten nem találtam ilyen átfogó leírást róla :/


2012. márc. 20. 23:11
 1/10 anonim ***** válasza:
Persze.
2012. márc. 20. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 DamonSalvatore válasza:

én úgy gondolom, hogy ezt nevezik a levelező-nek, tehát az a feltétel, hogy bizonyos időt (1-2 évet)kell járnod az általad választott iskolába (gimi v. középsuli, ami vállal levelezőit), és ott leteheted az érettségit bizonyos pénz összegért

ill. ha csak egy tantárgyból mennél, sztem egy ideig mindenképpen küldenek oktatásra és utána mehetsz érettségizni a májusi ill. az őszi érettségi időszakban. én ajánlom h kérdezd meg a régi sulid, vagy egy olyat ami tuti foglalkozik levelezői szakkal.

2012. márc. 20. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Utolsó: Annak kell előtte suliba járnia, akinek érettségije sincsen!

Ha már alapból van vkinek érettségi bizonyítványa, akkor akármikor, akármilyen szinten leérettségizhet akármelyik tárgyból, de fizetni kell érte.

A májusira már lejárt a határidő, legközelebb ősszel tudsz érettségizni.

2012. márc. 20. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

köszi szépen a válaszokat !

és ha mondjuk jártam már pár évet infó szakra és informatikából javítanék az érettségimen akkor azt meg lehet csinálni, nem? mármint elég igazságtalannak tűnhet, mert mostmár simán meg tudnám írni 90% felett

2012. márc. 20. 23:31
 5/10 A kérdező kommentje:
egyetemre jártam úgy értem
2012. márc. 20. 23:32
 6/10 anonim ***** válasza:
Megteheted. De minek?:DDD
2012. márc. 20. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Miért ne lehetne?:D Ha doktorid van infóból(persze ez hülyeség, csak példa:D), akkor is újraérettségizhetsz belőle.
2012. márc. 20. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Akarok jelentkezni mellette még 1 suliba, ami teljesen más irány, de beleszámítana a pontokba (és alapból nem lett a legjobb az érettségim)... szóval :D
2012. márc. 20. 23:37
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem gyógyszerész diplomám van, de ha akarnám, akkor ennek ellenére írhatnék emeltet kémiából és bioszból (amikor érettségiztem, akkor még nem volt emelt szintű érettségi, csak "sima" és központi). Igazságtalan a most érettségizőkkel szemben, mégis megtehetném - valószínűleg 95-100% között írnám meg közel nulla felkészüléssel. Szóval ha szeretnél újra érettségizni, akkor semmi akadálya és sok sikert hozzá! :)
2012. márc. 20. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
om.gov.hu honlapon vannak a részletek, nyugodtan tehetsz érettségit, de a mostani időszakban már nem, csak leghamarabb ősszel
2012. márc. 20. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!