Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A lentiek tudatában normális,...

A lentiek tudatában normális, ha gyomoridegem van a hétfőtől és az egyik tanáromtól?

Figyelt kérdés

Múlt tanévben új magyartanárt kapott az osztály. Előző évben volt gondunk egymással, de ebben a tanévben nagyjából 'összebarátkoztunk'.


A tanár a fejlesztőpedagógusom is, mert diszkalkuliás vagyok és tanulási nehézségeim vannak. Az utóbbit nagyon nem akarja 'elfogadni'. Többletidő is járna nekem, amit csak nagy nehezen 'engedélyezett' ebben az időben (dolgozatokat úgy javítja nekem, hogy 30%-ot levon a papír miatt).


Az iskolai és egyéb dolgok miatt kezdő pánikbeteg vagyok (volt, hogy az óráján is rosszul lettem, de ő ebből nem vett észre semmit...) és nagyon durván migrénes is vagyok (hetekig nem szűnik a fejemből, nem egy orvosnál voltam, több vizsgálaton átestem már. A fejem miatt megesik, hogy befekszem a kórházba). Csak az utóbbiról tud a tanárom, valamint az ofőm.


Ezt a hetet itthon töltöttem, mert beteg voltam. Korábban egy-egy napot hiányoztam a fejem miatt. A héten kaptam az információt egy osztálytársamtól, hogy a tanár cinikusan megjegyezte, hogy pont azokon a napokon tudok hiányozni, amikor a tételeket kéri számon (pedig tudja, hogy migrénes vagyok, anya már beszélt vele. Tudnia kellene, hogy mi a helyzet, az ő fia is beteg, de mindegy).


Gyakran elejt cinikus megjegyzéseket rám, velem kapcsolatba, amiket látszólag nem veszek fel, jópofát vágok hozzá, mert nem akarom, hogy érettségin rossz legyen nekem. A múlt tanévben visszaszóltam neki és hasonlók, de rájöttem, hogy nem vezet sehová, ha lealacsonyodok a szintjére.


Tisztában van vele, hogy tanulási nehézségeim vannak, viszont tartok tőle, hogy holnap kifog hívni, hogy írjak tételből. Csak pénteken tudtam meg, miket fog kérni és nem rég fejeztem be a kidolgozásukat, viszont még van egy-két nem világos rész, hogy mit kellene beleírnom, de ez mellékes (nyugalom, amint kiírtam a kérdést, ülök le tanulni).


Viszont írtam ebben a tanévben 4-est és 5-öst is. Pár héttel ezelőtt félrehívott, hogy tudja, hogy nem egyedül csináltam meg azokat a jó jegyeket (igazán kedves), valamint tart attól, hogy fogok leérettségizni (ennyire buta azért csak nem vagyok). Viszont ebben a félévben kétszer kihívott és mind a kettő egyes lett.


Úgy érzem, nem tudok vele szót érteni, együtt működni, pedig igazán jó lenne. Tény, hogy azt akarja, hogy mindenki a lehető legjobban érettségizzen le, meg neki is 'ciki' lenne, ha valaki megbukna, vagy valami hasonló, de már-már rettegek ettől a nőtől. Tartok tőle, hogy megbuktat év vége előtt, hogy ne tudjak menni érettségizni. Ezt nagyon nem akarom, mert így is duplán év vesztes vagyok (5 éves gimi + 1 évvel tovább maradtam oviban) és nem akarok + 1 évet a gimi padjaiban ülni.


Szerintetek mit tegyek azon kívül, hogy ahogy tudok, tanulok (gyakran azt hiszi, hogy nem tanulok, pedig ez nem így van)?


20l



2014. márc. 23. 14:28
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Az osztályfőnök hogy áll hozzá? A jegyeid (eddigi átlagod) milyenek? Ha nem kettes környéki, akkor nem buktat meg. Szerintem csak ijesztget, de nem akar megbuktatni. Nem mindenki olyan humánus, hogy átérezze az egyéni problémákat, a testben megnyilvánuló lelki tüneteket, de akkor hogy lehet fejlesztő pegagógus? Ezt a 30%-ot levon a papír miatt dolgot nem értem, az elért pontokból von le vagy a feladatokból? A kérdésed alapján teljesen összeszedetten, jó helyesírással értelmesen írsz, nem úgy nézel ki, mint aki meg fog bukni magyarból. Tanulj minden órára, hogy ha bármikor felszólít, tudd, ebben az esetben meg fogja változtatni a véleményét.
2014. márc. 23. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Várj, a diszkalkulia nem a matematika alól ad felmentést? Akkor mi köze a magyartanárodhoz?
2014. márc. 23. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
48%
nekem is gyomoridegem volt a matektanáromtól 7.es koromba mer folyton minden ért ordítozik,káromkodik.most 8. os vagyok ugyanaz a helyzet de már megtanultam elengedni a fülem mellett.ezt is megpróbálhatod vagy igazgatót be kell vonni tanárt,szülőket be hívni elbeszélgetni.ha nem rúgják ki esetleg akkor iskola váltás.
2014. márc. 23. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A gyomorideg az nem normális, de ki kell bírnod, mást nem tudsz csinálni. :S :/
2014. márc. 23. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Válts iskolát, és keress szakembert. A tanár hozzáállása nem túl empatikus, de akinek ennyi nyavalyája van, annak a későbbiekben is gondjai lesznek. Nem lehet hogy ezek a tünetek az iskolához kapcsolódnak?
2014. márc. 24. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hogy váltson már iskolát, 5 hét múlva érettségizik?!
2014. márc. 24. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha megbuktatják, akkor nem... ha meg van hátra bő egy hónap, akkor fogak összeszorít, és kibírja a maradék időt.
2014. márc. 25. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!