Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Óbudai egyetem gépészmérnöki...

Óbudai egyetem gépészmérnöki szakára szeretnék átmenni?

Figyelt kérdés

Jelenleg Miskolcon vagyok első éves , első félévben meg lett minden tárgyam , ösztöndíjat is kapok , de mégse tetszik az egész , és nem azért , mert a szakma nem érdekel.


Leginkább ami nem tetszik : logikátlan tanterv , felesleges tantárgyak , egyesek tárgyak túlzottan nagy hangsúlyt kapnak (és nem szaktantárgyakra gondolok) meg bőven vannak tanárok , akik nem , hogy egyetemen nem szabadna engedni tanítani , hanem általános iskolában sem.



Persze gondolom azért mondjuk a Bánkin se csak móka és kacagás az egész , de a tanterv alapján , miintha normálisabbnak tűnne.


És akkor itt jönne pár kérdésem:


Általában milyen oktatók vannak ott , hogyan viszonyulnak a hallgatókhoz? Átlagosan mennyien vannak egy gépész évfolyamon?

Szigorlatok vannak , ha igen miből?


Melyik számít ott a legnehezebb tantárgynak , van olyan amiből köztudottan szivatnak (nálunk van ilyen no1. tantárgy , ami amúgy nem lenne nehéz csak a tanszék eldöntötte , hogy nehéz lesz:D)


Hogy látjátok , a végzősök el tudnak helyezkedni jó helyeken? Milyen a társaság , egyetemi élet?


A tárgyaimat el tudnám fogadtattni jó részben , esetleg ismertek ilyet , aki csak később ment oda másik egyetemről?



Kösz a válaszokat!



2014. márc. 23. 16:35
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!