Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha valaki egyszer magántanuló...

Ha valaki egyszer magántanuló lesz, azt később mennyire veszik vissza a közösségbe az osztálytársai?

Figyelt kérdés

Nálam úgy alakult a helyzet, hogy 9. év vége előtt kórházba kerültem, és utána is heteket töltöttem pszichiátriái osztályokon az ország más-más városaiban. Lelkileg nagyon megviselt az iskolaváltás és ez az egész procedúra, meg amilyen életem volt előtte. Na meg 33 kilóra fogytam márciusra, miközben szeptemberben még 52-ön voltam. Folyamatosan pánikrohamaim voltam, emiatt egyedül folytattam tovább az iskolát. Azóta 3 év telt el, rendszeres gyógyszeres kezelés alatt vagyok, időnként bemegyek órára, ha úgy érzem, de azt látom, hogy az osztálytársaim egy nem létező emberként tekintenek rám. Nem örültek neki, hogy minek megyek el a szalagavatóra, és miért akarok elmenni a ballagásra is. És nem értem, miért tagadnak ki ennyire. Nem jókedvemből történtek így a dolgok, és se vágytam erre, de én ettől még mindig is úgy éreztem, hogy én is ugyanolyan tagja vagyok az iskolának, mint a többiek.

Másoknak is volt ilyen tapasztalata? Ez általában mindenhol így van, vagy csak én fogtam ki rossz osztályt?


2014. márc. 29. 02:48
 1/7 anonim ***** válasza:
Valószínűleg igen, de az is lehet, hogy te sem tettél meg mindent az évek során, hogy maguk közé tartozónak érezzenek. Nem nagyon lehet erről a konkrét helyzet ismerete nélkül sok értelmeset mondani.
2014. márc. 29. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hát, én az iskolatársaid szemszögéből tudok nyilatkozni jelenleg, mert ebben az évben nekünk is volt egy osztálytársunk, akinek év elején olyan betegsége lett, ami miatt ezt az évet már nem tudta befejezni közöttük. Pont a héten kezdett el megint bejárkálni egy-egy órára, és bár én azelőtt néha beszélgettem vele, most bevallom, amíg nem mondták konkrétan, hogy ott van, addig nem is vettem észre. Pedig mi, azelőtt öt évig voltunk osztálytársak minden egyes nap, na most a te helyzetedben meg kb, 9-ben láttak téged utoljára úgy maguk között, és annyi. Kb egy idegen vagy nekik, akiről azt tudják, hogy valami pszichikai problémája van, aztán kész. Kilencedik óta rengeteg mindent hagytál ki, és ezt már nem fogod tudni behozni, nem tartozol közéjük, mert nem voltál ott soha, nincsenek rólad emlékeid kb. Ezért van ez így. Amúgy azt megjegyezném (nem bántásból), hogy, ha egy iskolaváltási procedúra, meg egy felvételi meg ezek a pszichiátriára küldenek most, akkor mi lesz veled a valódi, komoly élethelyzetekben?
2014. márc. 29. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem vagy a közösség része attól, hogy időnként bejársz meg papírod ők az osztálytársaid, csak úgy mondom. Ahogy írta a 2., annyit tudnak, hogy vannak problémáid, hol bemész-hol nem és valszeg ennyi. Senki nem ismer, feltételezem egyikükkel se építettél ki barátságot, akkor meg mit vársz mégis? Nem csak suliban van így, hogy ahol nagyritkán látnak 3 év alatt, oda nem fognak befogadni vagy elfogadni, mert mire fel?
2014. márc. 29. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem tudom, mi lesz később, de ez lassan 5 éve volt, azóta már változtak a dolgok. A tömegiszony miatti pánikrohamaim még megmaradtak, erre viszont szedek gyógyszert, hogy ne jöjjön elő. 9. végén láttak utoljára, de most 12-ben elkezdtem bejárni heti pár órára. De közben neten keresztül beszéltem velük, elkértem az anyagot, és kértem segítséget, ha valami nem ment. Szóval teljesen nem zárkóztam el tőlük az elmúlt években. Meg egyébként van 3 személy, aki már az általános 8 éve alatt is osztálytársam volt, ők azért ismerhetnek.
2014. márc. 29. 16:18
 5/7 anonim ***** válasza:
Tökmindegy, ettől még nem vagy a közösség valódi tagja, nem "npttél fel" együtt velük, mindne programból, közös élményből kimaradtál. Soroljam még?
2014. márc. 29. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Miért érdekel mit gondolnak rólad? Idegen vagy nekik, de ők is neked, tehát innentől szerintem teljesen mindegy, hogy mi van. Nincs lelki kapcsolatod senkivel, és akivel nincs ilyen kapcsolatod, annak a véleményét magasról le kell ejteni. Jó tanács, ez megkönnyíti az életed, ha így gondolkozol.
2014. márc. 29. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Tudom,hogy ez nyers és fájdalmas lesz,de nem fognak vissza venni,nem is vehetnek vissza,mert soha nem voltál a tagja annak a közösségnek.Szerintem ne foglalkozz vele,nemsokára érettségi.
2014. márc. 30. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!