Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BGF-PSZK pénzügy és számvitele...

Fondantrutymó kérdése:

BGF-PSZK pénzügy és számvitelen milyen témakörök kellenek matekból?

Figyelt kérdés

Úgyértem pl Geometriát mennyire és milyen szinten kell tudni? ilyen szelők tétele, egyenes/kör egyenlete és kedves társaik mennyire jönnek elő?

Azt tudom, hogy algebrát kenni-vágni kell, meg a valszínszámítás is benne van a "csomagban"... esetleg más egyéb amire rá kell gyúrjak?



2014. márc. 29. 17:37
 1/6 anonim ***** válasza:
82%
Első félévben analízis van. Sorozatok, határérték, deriválás, integrálás, teljes függvényelemzés. Geometria nem rémlik, hogy lenne. Integrálással szoktak legtöbben szívni. Meg sok tételt kell megjegyezni. Matek mellett statisztikát kell nagyon érteni.
2014. márc. 29. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :) Legalább azokat nem kell átnézzem :P ráállok a függvényekre, nameg meg kéne tanulni deriválni és persze az integrálás :P
2014. márc. 29. 19:13
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem még az operációkutatás volt nagy falat :S Nagyon nehezen hoztam össze, de végül sikerült :D Analízis, Valószínűségszámítás sem ment egyszerűen, de azokat legalább értettem, megtanulhatóbbak voltak számomra. De persze ez is diákfüggő.
2014. ápr. 3. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
55%

kedves kérdező

én 95%-os középmatekkal jöttem a PSZF-re


ha egy jó tanácsot akarsz, szeptemberben keresd fel a matekinget (Mosóczi András)

és járj hozzá!!

aki hozzájár, az nem bukik matekból.


sajnos az órán nagyon kevés dologra van idő, és ha még a legjobb tanárt fogod ki, Kollár Juditot, akkor se elég az a heti 1,5 óra (az előadások meg feleslegesek)


a matekot 3 féleképpen végzik el itt a hallgatók:

- vagy megbukik, és utána eljár specmatekra amit heti + 5órában tart a legjobb tanár, vagy

- már a legelején bejár ugyanerre a specmatekra, a saját óráin kívül, így + 5 óra gyakorlás,


VAGY

- már a legejelén elkezdesz járni a matekingre, ami heti 1*2 órát jelent, egy ilyen alkalom 2000 FT, és azért jó, mert tudja, hogy mi várható a zh-n, vizsgán, alapból azt veszitek, és még a "butábbak" se érzik azt, hogy buták, mert olyan szinten mond el MINDENT!


első félévben 4es voltam matekból, most 2. félévben 3-as


(70% bukási aránynál)


És szörnyű látni az olyan ismerőseimet, amik nem járnak ide, és ezért buknak, pedig nem lenne nagy dolog



Úgyhogy hajrá! :)

2014. máj. 24. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
85%
Én nekem első félévben a szintrehozó segített rengeteget illetve én is sok matekinges példát oldottam meg. 50%-os középmatekkal jöttem ide (szégyen nem szégyen...). szóval ha szorgalmas vagy, menni fog minden, csak folyamatosan kell gyakorolni!!!
2014. máj. 28. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
79%
én inkább a tavaszmezős Balázst ajánlom, olyan szinten a szádba rágja az anyagot, hogy a vizsga előtt már tanulni sem kell :)
2014. júl. 1. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!