Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Reális bekerülnom magyar...

Reális bekerülnom magyar egyetemre?

Figyelt kérdés

Az lenne a kérdesem, hogy hogyan megy ott az éretségi, hogyan kell arra bejelentkezni?

Milyen jó egyetemek vannak?

Kortól függ?Milyen szakok azok amikkel munkát is találok majd?



2014. ápr. 1. 17:52
 1/6 anonim ***** válasza:
Figyelj, sok-sok egyetem van és rengeteg olyan szak, amivel jó munkát találhatsz. Először gondolkozz el azon, hogy milyen tantárgyból vagy jó, milyen irányba mennél tovább, mivel foglalkoznál szívesen. Majd utána tudod elkezdeni nézegetni az egyetemi szakokat, így nem nagyon tudunk tanácsot adni...
2014. ápr. 1. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Inkább reál beállítotságú vagyok.

Ami jól megy az a kémia és biológia.

De szeretem az irodalmat illetve a magyar nyelvet.

Valami élelmiszeripari vagy gyógyszerészi szakra gondoltam.

2014. ápr. 1. 18:43
 3/6 anonim ***** válasza:
Remélem nem jövőre akarsz egyetemre menni.
2014. ápr. 1. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Ez az év és még egy maradt a suliban.

Miert?

2014. ápr. 1. 19:33
 5/6 anonim ***** válasza:

1. Ha a kérdés komoly, akkor a részletes és korrekt tájékoztazást itt találja meg:

[link]


2. A "jó egyetemek" általában a különféle rangorolásokből kiszürhetők. Ha a munkavállalás szempontjából nézzük, akkor az orvosi bárhol, a műszaki- és informakitai a BME, közgazdaságtanból a Corvinus, humán szakokon közel egyforma Budapest, Pécs, Szeged és Debrecen.

3. Az életkornak nincsen jelentősége.

4. Munkavállalásnál az orvosi, a műszaki, a természettudományos szakok jelentenek előnyt. De jó a konduktor és a gyógypedagógia is. Érdemes bekukkantani az álláshirdetésekbe, és onnan lehet tájékozódni a kurrens szakmákról.

5. Továbbtanulással kapcsolatoa info agyarországon a

felvi.hu

oldalon!!!

2014. ápr. 2. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2014. ápr. 2. 15:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!