Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nagyon rossz hatással van rám...

Nagyon rossz hatással van rám ez a környezet? Mit csináljak?

Figyelt kérdés

egy szakközépiskolába mentem,de akár egy erősebb gimnáziumba is mehettem volna,mert nem voltak rosszak a jegyeim(4-5).a régi osztályomban mindenki majdnem kitűnő tanuló volt,így megszoktam hogy húznak fölfelé,és a tanáraim is nagyon jók voltak.viszont most nagyon rossz az osztály átlaga(3,0körül,és sok a bukás is)és a társaság is nagyon vegyes.régi sulim elég poroszos volt,ez meg nagyon laza.nem olyan erősek a tanárok,sokszor 15percet késnek az óráról. túl nagy nekem hirtelen a külömbség. az osztályomban 27lány jár és 3fiú,ami elviselhetetlen,mert a lányok egész órán pofáznak.a régi osztályomban is mindig fiúkkal voltam jóba,valahogy nem tudok normális barátságokat kötni lányokkal.

Úgy érzem megőrülök ebben az iskolában,félek hogy szét fogok esni.elakartam járni szakkörökre,de egyáltalán nincsenek az iskolában,nincs rájuk érdeklődés.folyton az jár a fejemben hogy abba az elit gimnáziumba kellett volna mennem,ahova az általános iskolás barátaim mentek.de engem nagyon érdekelt ez a szakma,ezért mindenképp ide akartam jönni,de az iskola nagy csalódás volt,úgy érzem tönkre tettem az életemet ezzel a választással

igazából nem annyira rossz,mert jól elvagyok az emberekkel,végülis mindenből lehet tanulni,mindennek vannak pozitivumai. de nem látom értelmét hogy idejárjak,mert nem fejlődök semmit

szorongok hogy ebben az iskolában nem készítenek fel arra hogy felvegyenek egy esetleg más iránnyal foglalkozó jó egyetemre,ha esetleg más iránnyal akarok foglalkozni


félek hogy elbutulok,mostanában már semmi sem érdekel,nem tudok tanulni,leromlottak a jegyeim,mindig szomorú vagyok,elkezdtem cigizni..kezdek belecsúszni a depresszióba(régen mindig vidám voltam,nagyon sokat olvastam,érdekeltek a filmek,irás..szinte minden érdekelt,de most már nem vagyok képes figyelni,koncentrálni,minden érdektelen lett).

tönkretesz ez az iskola:(

a szüleim szerint itt a helyem,ezt egy tanár mondta neki elvileg.nem engedik hogy elmenjek.

persze azért itt is vannak jófej lányok,emberek.a suiban mindenkivel jóba vagyok,de tudom hogy sulin kívül sose lennék velük.mostanában viszont (gondolom mert mindig szomorú vagyok,és ez taszítja az mbereket)senki se jön oda hozzám,ami igy normális is.túl sokat gondolok arra hogy mi lett volna ha,de tudom hogy semmi értelme,nem változtat semmin.

változtatni akarok magamon!!,de nem akar sikerülni!

15/l



2014. ápr. 3. 19:53
 1/5 anonim ***** válasza:

Szóval két opció van:

1. Megszoksz. Megpróbálod kihozni a maximumot a helyzetből, tanulod azt ami ide vonzott (valami szakma), és képzed magadat önerőből, rengeteg baromi jó könyv és online kurzus, nyelvtanulási lehetőség van, ami biztos felkeltené az érdeklődésedet. Érettségire is fel lehet készülni a lusta tanárok nélkül is, és akkor az egyetemmel sem lesz gond.

2. Megszöksz. Úgy értem, hogy beszélsz a szüleiddel, elmondod amit itt is, és átjelentkezel olyan suliba ahol a te értelmi színvonaladnak megfelelő a képzés. Én ezt javasolnám, mert hiba lenne elvesztegetni a legjobb éveidet azért, hogy valami átlagos cigis tini libát faragjon belőled a szociális kényszer. Szükség van jó eszű, tehetséges fiatalokra.

2014. ápr. 4. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Melyik városban?
2014. ápr. 4. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Milyen szakmát tanulsz?

Én is megpróbálnék átmenni erősebb suliba jövő tanévtől

2014. ápr. 4. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Művészeti suli,budapest
2014. ápr. 5. 00:18
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha jársz külön rajztanárhoz heti többször, akkor lehet még jobban is tudod fejleszteni magad, mint ahol most vagy, ha rosszak a tanárok.
2014. ápr. 19. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!