Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Informatika érettségin milyen...

Informatika érettségin milyen szoftvereket kell majd használni (pl. weblapkészítéshez, képszerkesztéshez)?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy az iskola ad majd egy lapot, amin be kell jelölni, hogy én milyen szoftvert szeretnék használni, de nem tudom, hogy ezt a lapot megkaptam-e már, én viszont már ma elszeretnék kezdeni készülni, és így leszedni az ottani szoftvereket.

Képszerkesztésnél gondolom paint vagy GIMP szokott lenni, de weblapkészítésnél általában mik közül lehet választani?


2014. ápr. 8. 11:14
 1/2 anonim ***** válasza:

Nekem már régen volt, de én úgy emlékszem, hogy weblapkészítéshez jegyzettömbböt használtunk, és abba írogattuk a HTML kódot. Illetve talán még volt valami Mozilla Editor, de nem vagyok benne biztos. De ha emlékeim nem csalnak, egész hosszú a lista, amiről válogatni lehet, érdemes lenne rákérdezni az infótanárodnál, vagy valakinél, aki kompetens a témában, hogy volt-e már nálad ez a lista. Bár alapvetően szerintem úgy van, hogy amit informatika órán használtál, az az érettségin is ott lesz a gépen ;) kivéve, ha emeltezel, mert akkor nem biztos, hogy a saját sulidban csinálod. Amúgy most fogsz érettségizni májusban? Képszerkesztéshez pedig paint, illetve valami Picture Manager volt nekünk, de ha jól emlékszem, a listáról akár még PhotoShop-ot is lehetett volna választani. A többihez (szövegszerkesztés, táblázatkezelés, adatbáziskezelés, stb) pedig a Microsoft Office komponenseit lehet használni - Word, Excel, Access, PowerPoint, stb. Persze lehet ingyenes office-t is választani szerintem, pl LibreOffice, vagy OpenOffice.

Remélem tudtam egy picit segíteni, bár nekem tényleg régebben volt már, azóta változhatott sokminden, majd jön valaki aki jól tudja, és megírja. ;)

2014. ápr. 8. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
2014. ápr. 8. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!