Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 10 éve érettségiztem, felvétel...

10 éve érettségiztem, felvételiznék. De ez most komoly?

Figyelt kérdés

10 éve érettségiztem, mindenből 4-esre. Elolvastam mi az új rendszer, és eszerint 316 pontom van (két 4-es 2x79pont, és ezek duplázása=316)

Ez semmire nem elég, pszichológiát tanulnék, levelezőn, költségtérítéssel. Ahhoz, hogy az elmúlt év statisztikái alapján felvegyenek, újra kéne érettségiznem, emelt szinten két tantárgyból 90% felett.

Nyelvvizsgát angolból tudnék tenni, eddig nem kellett a papír semmihez, elég volt, hogy beszéltem, de az is csak 35 pont, tehát az újra érettségizés elkerülhetetlen.


Ez most komoly??? 28 évesen érettségizzek újra, mert az új rendszer szerint amit én tettem anno, az nem ér annyit?

Nem elég, hogy fizetek? Ráadásul levelező szak...

Nincs más megoldás???


2009. dec. 22. 10:27
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
menj másik iskolába. gondolom az eltét nézted. van még vagy 5 másik akkreditált főiskola/egyetem levelezős-költséges szakkal, sokkal kisebb követelményekkel
2009. dec. 22. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Szia! Megnéztem mindet, Szeged, Pécs, Debrecen, Pázmány, Károli, ELTE. Mindenhol rengeteg pont kell, a legkevesebb azt hiszem 448 volt :S A levelező ilyen elmebeteg magas, a nappali kicsit alacsonyabb, de nem sokkal...
2009. dec. 22. 10:50
 3/16 anonim ***** válasza:
nincs bármilyen másik diplomád ?
2009. dec. 22. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Nincs.
2009. dec. 22. 11:13
 5/16 anonim ***** válasza:

Én is 10 éve érettségiztem és az én érettségim sem ér semmit. Most fogok kieg. érettségit tenni 2 tárgyból, hogy versenyképes lehessek.

Mindenképpen pszichológiát akarsz tanulni? Mert más szakokra elég lehet a pontod.

2009. dec. 22. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

11.42-nek:

Szia! Igen mindenképp. Nem a megélhetésről szól ez nekem, hanem arról, hogy ez érdekel. Semmi szükségem nem lenne amúgy rá.

Kiegészítő érettségi? Az milyen? :)

Egyébként nem tartom korrektnek ezt az emeltszintű dolgot. Anno mi azt tettük le, amit le lehetett... Ha akartam sem tudtam volna másmilyen érettségit tenni... Arról nem is beszélve, hogy levelezőre ha fizetek is... miért nem lehet simán járni???

2009. dec. 22. 11:49
 7/16 anonim ***** válasza:

OKJ vizsgád nincs? Arra is lehet pontot kapni. Év végi jegyeid milyenek? Lehet úgy több pont jönne ki.


Ez most komoly??? 28 évesen érettségizzek újra, mert az új rendszer szerint amit én tettem anno, az nem ér annyit?


Ehhez csak azt tenném hozzá, h azért lehetne örülni. Ha vmiből 5-ös érettségid lenne, az 100% nak számítana..mert ugye mindig a jegyhez tartozó legmagasabb %-t adják.

Tehát míg aki most elér egy 60%-os 4-est, az 60 pontnak számít, míg lehet, h te sem írtad 60%nál jobbra, de te 79-et kapsz érte. (Ne vedd sértésnek, lehet, h te éppen tényleg 79 pontot érdemelsz, csak példa volt).


Amúgy ha beszélsz angolul, akkor egy középfokot nem nehéz letenni. Arra lenne 35 pontod, akkor elég lenne az egyik tárgyadból emeltet tenni.

2009. dec. 22. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Ehhez csak azt tenném hozzá, h azért lehetne örülni. Ha vmiből 5-ös érettségid lenne, az 100% nak számítana..mert ugye mindig a jegyhez tartozó legmagasabb %-t adják.

Tehát míg aki most elér egy 60%-os 4-est, az 60 pontnak számít, míg lehet, h te sem írtad 60%nál jobbra, de te 79-et kapsz érte. (Ne vedd sértésnek, lehet, h te éppen tényleg 79 pontot érdemelsz, csak példa volt).


Amúgy ha beszélsz angolul, akkor egy középfokot nem nehéz letenni. Arra lenne 35 pontod, akkor elég lenne az egyik tárgyadból emeltet tenni.


OKJ-m van, de pszichológián arra nem jár pont.

Nézd ezt nem lehet így nézni, ahogy mondod. Ma olyasmire adnak 80 pontot plusszban, amire nekem nem volt lehetőségem. Azt mondom, hogy anno egyfajta érettségi volt, és szerintem nem konvertálják korrektül.

Gondolj bele, ma valaki csinál egy emelt szintűt, és azt mondja, hogy tök jó, de most nem tanulok tovább, inkább világot látok 2-3 évig, mert az poén, és majd utána. Hazajön, és közlik, hogy sajna az új rendszerben ez nem ér annyit, mint anno...


A nyelvvizsga meg okés, de mint írtam, 316 pontom van, és a nyelvvizsga 35 pont. Legyen 50, még talán a felsőfok is sikerülne. De a minimum 440 pont volt tavaly :)


Azért nem értem a dolgot, mert ha valaki fizet, és levelezőre jár, akkor miért nem döntheti el az idő, hogy vajon képes-e megfelelni a követelményeknek, vagy nem? Ha 2-re érettségiztem, de az egyetemet végig tudom csinálni, akkor miért nem próbálhatom meg? A padot nem koptatom, és amit fizetek az nem kevés... Számomra ez furcsa.

2009. dec. 22. 14:31
 9/16 A kérdező kommentje:
Ha csak egyből teszek emeltet, és az mondjuk 100%-os akkor az 200 pont, plussz 40 az emelt szintért... A már meglévő 4-eske az ugye 158 pont, az 398... plussz 35, az 433. Hát még akkor is szerencse kéne :) És 100%-ot csinálni emelt szinten... :D
2009. dec. 22. 14:34
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Hát az tény, h nem lehet korrektül átszámolni a pontokat, ebben igazad van:) De azt vedd figyelembe, h a pontokat a jelentkezők alakítják. Azért olyan sok a ponthatár, mert sok olyan jelentkezik, akinek 450-470 pontja van. Nem vki kitalálta, h akkor bocs, de 440 alatt nem veszünk fel senkit.

Megjegyzem pszichológia levelezőre főleg olyanok járnak, akiknek már van diplomájuk. A régi rendszerben aki ötöst kapott, az most 100%-nak számít, nyelvvizsgát lehet csinálni, csomóan kapnak pontot arra, h gyesen vannak, illetve OKJ-re is jár pont ugye. Szóval ez azoknak is kiszúrás, akik most készülnek érettségire, mert ilyen pontok mellett ők is nehezen kerülnek be...

2009. dec. 22. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!