Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van-e lehetőségem olyan...

Van-e lehetőségem olyan tantárgyból érettségizni, amiből korábban nem érettségiztem?

Figyelt kérdés
Felvételi pontjaimat szertném növelni azzal, hogy bár 12. év végén idegen nyelv volt a választott tárgyam, a következő érettségi időszakban egy a bsc-által elfogadott szakmai előkészítő tárgyból szeretnék érettségizni. Van-e erre lehetőségem, ha korábban középiskolában nem tanultam ilyen tantárgyat?
2011. júl. 24. 20:12
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Semmi akadálya, kiegészítő érettségire kell jelentkezned. Én is így tettem 2 éve, olyan tárgyból mentem érettségizni amire magamtól itthon készültem fel, és sikerült vele pontokat hoznom.
2011. júl. 24. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
53%

Mivel minimum 2 év végi eredmény szükséges ahhoz, hogy letegyél egy tárgyból érettségit, így úgy gondolom, hogy ilyen módon nincsen rá lehetőséged.

Talán valamilyen különbözeti vizsgával megoldható, de csak úgy biztosan nem vághatsz bele az érettségibe.

2011. júl. 24. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Természetesen van rá lehetőséged. Ha még középfokú képzésen veszel részt, akkor ingyen, ha már nem, akkor költségtérítés ellenében.
2011. júl. 24. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Amit a második ír két év azt eltörölték körülbelül 2 vagy 3 éve!
2011. júl. 24. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem kell 2 év végi jegy, az régen volt. Én érettségi után még 4 tárgyból tettem érettségit, hármat olyanból, amit soha nem tanultam gimis évek alatt.
2011. júl. 25. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
De az pénzbe kerül
2016. jún. 18. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!