Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Év végén kötelezhet a tanár...

Év végén kötelezhet a tanár osztályozó vizsgára?

Figyelt kérdés
A tanárom azt mondta, hogy mivel ebben a félévben a hiányzásom meghaladja a 30%-ot, osztályozó vizsgát kell tennem. Végzős vagyok. Az első félévben viszont alig hiányoztam. Én úgy tudom hogy csak akkor kötelezhet osztályozó vizsgára, ha az egész éves óra szám 30%-án nem voltam ott, rosszul tudom?
2014. ápr. 18. 12:20
 1/4 anonim ***** válasza:
Az egész tanévre vonatkozik a 30%, viszont van-e elég jegyed a 2. félévben? Mert mondjuk 3 jeggyel nem zárhat le egy egész évre. Egyébként még ha nem is nevezi osztályozó vizsgának, simán feleltethet szóban illetve írásban az egész éves anyagból akár minden órán is. Nem érettségi tárgyról van szó?
2014. ápr. 18. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Melyik tantárgy?
2014. ápr. 18. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Mi lett?
2015. ápr. 15. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Utolsó bocsi hogy csak most válaszolok. Irodalom volt, átmentem, 62 vagy 64 %-os lett a magyar érettségim, 224 óra igazolt hiányzásom volt, 0 óra igazolatlan :D Most gépésztechnikusnak tanulok. Utólag visszagondolva hányadék volt a gimnázium, túl nagy fegyelmet kívánnak meg. Gimiben figyelni kell az órán, lejegyzetelni mindent, a technikus szinte egész nap kockulhat laptoppal vagy telóval, csak mindig el kell kérni másoktól a füzeteket :) Összességében 100-szor rosszabb volt gimibe járni, nem tudom hogy bírtam ki egy gimiben 5 évet.
2015. ápr. 18. 18:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!