Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szimpátia alapján osztályozó...

Szimpátia alapján osztályozó tanár ellen mit lehet lépni? Elég szélsőséges eset!

Figyelt kérdés
A lányom középiskolás.Angolból mindig nagyon jó volt.Általánosban 5-ös volt belőle, középiskolában szintén, mindaddig, amíg nem kaptak új tanárt.A lányom a legjobb angolból az osztályban és szívesen segít a többieknek is, de ez a tanár ezt nem nézi jó szemmel.Azt mondta neki, hogy ne vágjon fel a tudásával a többiek előtt(pedig a többiek örültek a segítségének).És irigy is, mert ez a tanár valójában német anyanyelvű, az angolt elég rosszul tudja, a fene se érti, miért őt rakták be angol társalkodás órára.Lényeg, hogy emiatt a rosszindulatú tanbár miatt félévkor kettes lesz angolból!Szegény lánykám számított is erre.Ráadásul ez a tanár semmit nem tanít órán.Olvasgat, elvan magában, az osztály meg azt csinál, amit akar.Nem tudom, mit tehetnék ellene, de valamit csinálni kell, mert ez így nem állapot, hogy szimpátia alapján kettesre zárja abból, amiből mindig is a legjobb volt!Kinek lehetne ezt jelenteni?Légyszives segítsetek, adjatok tanácsot, hogy tudjak lépni valamit érdemben ebben az ügyben!Van abban az iskolában egy másik angol tanár, aki becsüli a lányom tudását és nem ellenszenves iránta.Esetleg tőle kérjek segítséget, vagy az igazgatótól?(Bár az nehéz lenne, mert sosem lehet elérni).
2012. jan. 10. 20:01
 1/5 anonim ***** válasza:
97%
11-edikben kaptam egy felháborítóan szar angoltanárt, aki nem tanított semmit, de mindenkinek rossz jegyeket adott. az első óra után otthon azt mondtam anyunak: szerezz nekem magántanárt! letettem az osztályozóvizsgát (esetleg kérheti a lányod, hogy ne annál a tanárnál tegye le, hanem mondjuk a korábbi tanáránál) és leérettségizem középszinten. onnantól nem kellett bejárnom.
2012. jan. 10. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%
Esetleg, ha olyan az iskolavezetőség az igazgatónak szólni kell. A többi már elméletileg menni kéne magától, de mai világban...
2012. jan. 10. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen esetben az igazgatóhoz menjetek. Jó ha tudod, hogy jogotok van a tanár által adott osztályzat ellen fellebbezni, és kérni, hogy a lányod hadd tegyen osztályozóvizsgát más tanár előtt. Ez valószínűleg egy többtagú vizsgabizottság lesz. Ha itt jól vizsgázik a lányod, akkor semmissé válik a tanártól kapott jegy.

Egyébként ha a lányodon kívül mást is zavar, amit a tanár csinál, akkor a gyerekek megkereshetik az igazgatót, kérvényezve hogy a jövő félévtől más tartsa nekik az órákat. Szerencsére én ilyen tanárral nem találkoztam, de a húgom osztálya pár éve keresztülvitte, szóval abszolút nem lehetetlen.

2012. jan. 10. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2012. jan. 11. 11:09
 5/5 anonim ***** válasza:
Mi lett az esetből, kérdező? A lányodnak lett másik angol tanára? A félévi kettes jegy helyett kapott jobbat?
2021. nov. 5. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!