Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogy zajlik egy szóbeli...

Hogy zajlik egy szóbeli érettségi?

Figyelt kérdés
Honnan kell húznom? Mit kell elsőnek tennem ha bemegyek? Van időm kiírni a tételt amit húztam? Segítség! Első leszek!!

2014. ápr. 19. 09:00
 1/7 anonim ***** válasza:

Nálunk borítékok voltak minden vizsgáztató tanár előtt 20-20. Azokból kellett húzni egyet. Persze ha nem megy az amit kihúztál, akkor húzhatsz esetleg póttételt, de ha ezt elmondod szóról-szóra akkor se számíts jobbra 2-es 3-asnál. (Írásbelitől függően.)


Bemész, vannak padok kb mint egy rendes terem, annyi lesz ahányan bementek. (Mi hatosával mentünk.) Oda leülsz és amikor szólítanak kimész.


Ekkor húzod ki a tételt, ettől számítva van fél órád kidolgozni azt. A legjobb ha leírod egy papírra a tételt, mert ha izgulsz akkor max felolvasni kell csak.


Amúgy elég érdekes hogy nem mondtak el ilyeneket az iskolában.

2014. ápr. 19. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

Nálunk is hasonlóképp zajlott a dolog.

De a termet ne úgy képzeld el, hogy ugyan úgy van, mint az iskolai napokon.

Nálunk úgy volt,hogy az ablak felőli falnál vagy 6 pad egybe volt téve egy nagy asztalnak, ott ültek a tanárok.

A diákoknak meg cik-cak-ban volt letéve 3-4 pad ( és 3X érettségiztem, mert mindig előrehoztam valamit,ezért írom,hogy 3-4, az érettségiző diákok számától függően)

Első körben behívtak annyi diákot, amennyi asztal van, ők húztak tételt, és elkezdték kidolgozni ( fél óra volt rá)

Amikor letelt a él óra, nálunk megkérdezték,hogy ki akarja kezdeni, és ha nem volt jelentkező,akkor jött a névsorrend) Amikor az első kiment felelni, akkor már hívták be kintről a következőt,hogy kezdje el kidolgozni a húzott tételt.


És általában nálunk az volt a jellemző,hogy a tanárok zöme nagyban cart a felelőre, hiába voltak bent vagy 10-en a felelőt csak a vizsgabiztos, a vizsgáztató tanár, és még egy tanár figyelt, a többi tanár beszélgetett, meg elvolt.

Ha jófejek a tanáraid, akár még segítenek is,ha elakadsz :D

Én amikor elakadtam az egyik tanár a vizsgabiztos mögött állva mutogatta nekem,hogy mit kell mondanom :D


Meg egyáltalán nem olyan vészes az egész, mint ahogy a tanárok beharangozzák.

Pl egyik barátnőm rettentően parázós, és amikor meglátta a vizsgabiztost, szó szerint rosszul lett, így amikor ő következett,akkor a tanárok meghívták a vizsgabiztost egy kávéra, így amíg ő felelt addig nem volt vizsgabiztos se.


Bár,első felelőként ilyen kiváltságokra sajnos ne nagyon számíts, mert ilyenkor még a tanárok is toppon vannak, meg nem viszik el a vizsgabiztost,de ne félj,ha tanultál akkor igazán semmi okod nincs az aggodalomra. Gyerekjáték lesz

2014. ápr. 19. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ne aggódj, ott el fognak mindent mondani, ha eddig nem is tették meg. :)

De azért leírom nálunk hogy zajlott. A szóbeli előtt volt egy tájékoztató, ahol többek közt ismertették az emeltszintű szóbelik eredményét és azt, hogy kik fognak kezdeni elsőként. Bemutatkozott a vizsgaelnök is. Ott voltak a vizsgáztató tanárok. Oldalra tolt padokon sorakoztak a segédeszközök. Mivel nyelvi osztályba jártam, így már csak hármunknak volt hátra vagy az első választott nyelvből vagy második választott nyelvből még az érettségi. Én igazából másodiknak voltam kiírva, de az első osztálytársam egy kicsit félénk volt és sok tanulási problémával is rendelkezett, így megkértek, hogy kezdjem inkább én. Húztam a tételek közül egyet, adtak 1-2 percet, hogy átolvassam a feladatot. A feladatok megkezdése előtt volt egy kis "bájcsevely": hogy vagy, mit csináltál az elmúlt héten, mik a terveid nyárra. Utána a tényleges feladatok. Addigra már nyelvvizsgám meg volt angolból, szóval a tételekre nem nagyon készültem, inkább rögtönöztem az egészet. Addig bejött még pár ember, ők elkeztek húzni töriből, vagy magyarból. Angol után törit húztam, bőven volt időm kidolgozni a tételt. Hivatalosan ha jól rémlik 30 perc van a kidolgozásra, de ennél jóval több volt, mert csúszás az volt bőven. Lehetett használni atlaszt, és a tételben voltak források is, azok is segítettek a kidolgozásban. Ezután húztam magyarból, irodalomból és nyelvtanból egyszerre. Itt volt lehetőség szöveggyűjteményt, verses kötetet vagy regénykötetet használni. Tőlünk ugyan nem kérdeztek életrajzot, de a verses/regénykötetek végén vagy elején ez is szokott lenni. Választhattam, hogy melyikkel kezdek. Irodalomból olyan tételt húztam, ami inkább beszélős volt, nem is dolgoztam ki nagyon (Édes Anna: a könyv és a színházi mű összehasonlítása). Főként a történetre és annak különbségeire helyeztem a hangsúlyt, illetve, hogy hogyan jelenítették meg azt a színdarabban. Nyelvtanból már nem tudom mit húztam, csak annyi rémlik, hogy 5 mondat volt róla a könyvben, azt elmondtam. Volt példafeladat is, ahol alkalmazni kellett a tételben lévő dolgokat vagy felismerni azt. Mivel más tárgyam már nem volt ezután illedelmesen elköszöntem és az érettségit lezártam.

Előtte lévő tanévben amikor előrehozottan érettségiztem kémiából, akkor vagy a fél tanári kar bejött és nézte ahogy bénázok az ezüsttükör-próbával. De szerencsére arról csak a kémiatanáromnak volt fogalma. Azt sem vették túl szigorúan ha nem sikerült a kísérlet, amennyiben elmondtad, hogy mit kell csinálni, mit fogunk tapasztalni (vagy mit kellene).

Sok sikert és eredményes felkészülést! :)

2014. ápr. 19. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

"Mit kell elsőnek tennem ha bemegyek?"

Nagyon egyszerű: hangosan és érthetően köszönni.

De ha te vagy az első, akkor inkább úgy lesz, hogy mindenki bemegy a megnyitásra (hivatalos nevén tájékoztató értekezlet), és te maradsz bent utána. A többit mondani fogják. Főleg, hogy honnan húzzál... Ha első vagy, akkor nagy valószínűséggel nyelvvel kezdesz, az meg egy kis bemelegítő beszélgetéssel kezdődik, hogy megnyugodj.

2014. ápr. 19. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
51%
Vizsgabiztos nincs az érettségin, az az autóvezetői vizsga.
2014. ápr. 19. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat!:)

#4→ nekem most csak.infoerettsegim lesz.:)

2014. ápr. 20. 10:24
 7/7 anonim ***** válasza:
Ja, akkor valószínűleg olyanokkal osztottak elsőnek, akik nyelvből mennek. Elmondja az elnök a tudnivalókat, kihúzod a tételt, leülsz készülni, azalatt 3 ember levizsgázik nyelvből. Valószínűleg csak 30-35 perc készülési időd lesz (30-nál kevesebb nem lehet). A számítógépet csak a felelet során használhatod, készülés közben nem.
2014. ápr. 20. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!