Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az évvégi osztálykirándulás...

Az évvégi osztálykirándulás gimnáziumban kötelező?

Figyelt kérdés

van ez a kirándulás, hogy az osztály 2-3-4 napra júniusban elmegy együtt kirándulni, én most általánosba járok és nekünk kötelező, úgy értem hogy csak nagyon kivételes esetekben fogadnak el orvosi igazolást. gimnáziumban is kötelező lesz?

(bocsi a téma miatt, nem nagyon tudtam hova sorolni.)



2014. ápr. 20. 17:21
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
77%

Ott sem kötelező... csak azt mondják. Nyilván ha nem jelensz meg reggel a buszon, nem rúgnak ki az iskolából. Csak mivel gyerekek vagytok, így arra mondják azt h kötelező, amire akarják :D ti meg úgy sem tudtok mit csinálni, mert az anyukát 99%-ban a tanár pártját fogja.

Gimiben sincs sokkal másképp, bár mi utolsó évben nem is mentünk sehova, mert ki kellett fizetni a szalagavatós tánctanárt... amúgy volt pár ember aki egyébként se jött, amikor mentünk, szóval nem "kötelező", itt sem. De a tanár nyilván megpróbál elrángatni majd itt is, nem lesz tetszőleges választási lehetőség, ha arra gondolsz.

2014. ápr. 20. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
83%
Nem hallottam még ilyenről,ezek szerint csak egy-két helyen kötelező.A legtöbb iskolában nincs is ilyen.Osztálykirándulás van de azt az osztályfőnökkel együtt beszélitek meg hogy mikor,hová,meddig.
2014. ápr. 20. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
60%
Általános iskolában sem kötelező,hanem "illik" elmenni,másrészt meg eléggé kinéznek maguk közül ha nem mész el.Nekem,mikor 8.os voltam,nem is szerveztek osztálykirándulást,a ballagás,bankett költségei miatt,majd középiskolában 9.ben mentünk,utána az osztályfőnök(24 éves lehetett akkor)azt mondta,hogy ő inkább nem jön velünk,szervezzük meg mi,diákok,oda megyünk ahova akarunk,már ha egyátalán megyünk,ő nem szól bele,és nem is jön el velünk.Pedig a megye legjobb gimnáziumáról van szó.Ha nem akarsz,nem mész el.Ez iskolaidőn kívül van,tekintsd afféle "csapatépítő tréningnek".:D
2014. ápr. 20. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
56%
Mi csak olyan helyre megyünk, hogy mindenki ki tudja fizetni. Az osztályfőnök szerint OSZTÁLYkirándulás és nem CSOPORTkirándulás, ezért elvárja, hogy mindenki menjen (természetesen ha valaki beteg, nyelvvizsgázik, akkor az kivétel). Ebben egyetértek vele. Milyen már az, ha valaki azt mondja, hogy "Nekem nincs kedvem menni." Ennyi csapatépítés kell egy normális közösségbe.
2014. ápr. 20. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
67%

Kár kihagyni egy osztálykirándulást, majd megbánod.

Hogy legyen válasz is: Nem kötelező.

2014. ápr. 20. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként általánosban sem kötelező, de ezt már az első kifejtette.

Gimnáziumban végképp nem az, párszor éltem is vele.

Nem tartom magam antiszociálisnak, de egy idő után elegem lett belőle, hogy a társaság "menő" fele csatakrészegre issza magát, a másik fele meg ezt az alkalmat akarja felhasználni a felkapaszkodásra.

Ráadásul az ofőnk egy sznob nő volt, úgyhogy mindig csak kőház meg kollégium meg panzió, persze mellette millió múzeum, kastély, mert ő azt szereti (mintha az ő pénze lenne).

Bevallom, 11-ben már eljutottam oda, hogy sajnáltam a pénzet az egészre.

2014. ápr. 20. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk sosem volt kötelező, nem is tartom normálisnak, hogy azzá tegyék. Senkit nem lehet kötelezni sem arra, hogy kifizessen egy kirándulást, sem arra, hogy napokig összezárva jól érezze magát olyanokkal, akikkel esetleg egyáltalán nem jó a viszonya. Csak a saját osztályaimról tudok beszélni, de mi senkit nem néztünk ki, ha nem jött velünk kirándulni, ezen nem múlik semmi. Sőt, volt olyan alkalom, amikor az osztályfőnökünk nem jött velünk, ott próbálta volna meg bárki azt mondani, hogy kötelező a kirándulás...
2014. ápr. 20. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg nem kötelező.

Azt olvastam valahol, hogy az iskola téged nem kötelezhet semmilyen tanítási időn kívüli, fizetős programra. Szerintem ennek érdemes utána járni.


Én gimis vagyok, nálunk nem kötelező.

2014. ápr. 22. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
A probléma ott kezdődik, ahol osztálypénz van, mint ahol nálunk is volt. Havonta beszednek X összeget, és ha nem mész kirándulni, a te bajod, mert már befizetted az osztálypénzt, azt meg vissza nem kapod. Nálunk ez volt a rendszer, így kénytelen voltál elmenni, hogy meg is érje az összeg amit havonta perkáltál. Általában 1000 huf / hó
2014. ápr. 22. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó: képzeld, nálunk is ez volt a rendszer, de aki nem ment el, visszakapta a pénzét. Ha nálatok is így volt, az egyszerű rablás. És ha valaki azért nem ment el, mert beteg volt? Így járt, bukott kb. 10-20.000 Ft-ot?

Mi legalább ezt normálisan csináltuk: 11-ben 3000 Ft volt az osztálypénz, és kereken meg volt mondva, hogy ebből 2000 megy a szalagavatóra, 1000 a kirándulásra. Mivel én nem mentem kirándulni, kezdettől nem fizettem az 1000 Ft-ot. Az ofő azt mondta, bármikor meggondolhatom magam, csak akkor majd egy összegben kell kifizetni.

2014. ápr. 22. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!