Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egy iskola szabalyai figyelmen...

Egy iskola szabalyai figyelmen kivul hagyhatjak vagy felulirhatjak az oktatasi torvenyeket?

Figyelt kérdés
A mi iskolank szabalyzata totalisan elter az oktatasi torvenyek szabalyaitol.... ilyenkor nincs mit tenni?

2014. ápr. 25. 09:47
 1/7 anonim ***** válasza:
Nagy valószínűséggel fogalmad sincs a dologról.
2014. ápr. 25. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Törvényt alacsonyabb szintű szabályozás nem írhat felül.
2014. ápr. 25. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Miről van szó konkrétan?
2014. ápr. 25. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
a torvenyek szerint egy osztalyozo vizsgan ott kell lennie az igazgatonak es minimum ket tanarnak, valamint egy teremben egy diak vizsgazhat egyszerre valamint egy napon maximum 2vizsgat tehet a tanulo. de az iskola szabalyai szerint eleg egy tanar es egy teremben kb 30an vizsgaztak es 6 vizsgat lehet tenni egy nap...
2014. máj. 2. 11:32
 5/7 anonim ***** válasza:
Milyen jogszabályra alapozod ezeket az állításaidat? Keress pontos paragrafust és idézetet. Most hirtelen nem találtam, a köznevelési törvényt futottam át, illetve konkrét iskolák szabályzatait, még rákeresek. Tudomásom szerint az igazgatónak nem kell jelen lenni, hanem 3 tagú bizottságnak. Egy bizottság előtt egy gyerek vizsgázhat egyszerre, az nem hiszem, hogy szabályozva van, hogy esetleg egy teremben ne folyhasson két különböző vizsga, persze egymást nem zavarva. 30-an egyszerre legfeljebb írásbelit írhatnak, azzal nincs semmi probléma, a szóbeli nyilván egymás után zajlik, de attól még a felkészülők ott ülnek, de nem 30-an. A napi vizsgák száma nem tudom, hogy jogszabályban van-e limitálva, elvégre az érettségin is akár 5 tárgyból is vizsgázol egyszerre. Lehet, hogy ezt csak helyi szinten szabályozzák, amit egy konkrét iskolánál találtam az interneten, ott például 3 volt. Szóval először nézz utána a pontos jogszabályoknak, és utána lehet bejelentést tenni a fenntartónak (KLIK?), de csak akkor, ha vannak vállalkozó szellemű tanúid, különben rádfogják, hogy rágalmazol.
2014. máj. 2. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ezek a ti szabályaitok le is vannak írva, és a honlapon elérhetők?
2014. máj. 2. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Folytattam a rákeresést [link]

20/2012 minisztériumi rendelet 69-70. paragrafus

Egy nap 3 írásbeli vagy 3 szóbeli vizsga szervezhető. A vizsgateremben egyszerre legfeljebb 6 vizsgázó lehet.

65. paragrafus: 3 tagú bizottság (igazgatónak nem kell ott lennie)

2014. máj. 2. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!