Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tapasztalatok a SOTE-ról?...

Tapasztalatok a SOTE-ról? Mire számítsak?

Figyelt kérdés
Orvosira készülök, és mindenképp a Semmelweisre szeretnék menni. Most 10.-es vagyok, kémia és biosz specet veszek fel. A fizika kevésbé megy (sajnos csak hármas vagyok), ez mennyire számít? Későbbi években gyakorlatokon miket csináltok? Főleg a patológia érdekelne, azt mindig nagyon izgalmasnak találtam. A közösségről, tanárokról, vizsgákról szeretnék még olvasni, hogy legyen határozottabb elképzelésem.
2014. ápr. 25. 20:24
 1/3 anonim válasza:
Ez engem is érdekelne.
2014. ápr. 25. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Sziasztok!

Most vagyok másodéves, véletlenül megtaláltam a kérdésedet, írok egy-két sort. :)

Van biofizika az orvosin, első évben, két félév, a második félév végén szigorlat (a második féléves vizsga mindkét félév anyagát kérdezik). Nem mondom, hogy könnyű a biofizika, de nagyon ritka, hogy valakinek ne sikerülne, pedig sokan jönnek úgy ide, hogy semmit sem konyítanak a fizikához.



A későbbi években, harmadév után a legtöbb gyakorlat klinikákon lesz, ahol betegeket fogtok vizsgálni az adott tantárgynak megfelelően.


Patológiát még nem tanulok, az harmadévben lesz, de ahogy tudom, van bonctermi része, ahol a beteg szöveteket tanulmányozzátok, és egy szövettani része, ahol teszitek ugyanezt mikroszkóp alatt.



A közösségi életről sokat lehetni írni, röviden összefoglalva a felsőbb évesek közül sokan vannak, akik segítenek az elsősöknek átvészelni a kezdeti nehézségeket.



A tanárok vegyesek. Vannak igazán jó fejek, és vannak olyanok, akik a diákok rémálmai. Ha nem is mindig kedvesek, általában korrektek, pláne ahhoz képest, amiket más egyetemekről hallani.



A vizsgák határozottan nehezek, sokat kell rájuk készülni, gyakoriak a vizsgaismétlések, főleg első két évben, utána már valahogy mindenkinek könnyebben szokott menni. A vizsgák jelentős része szóban történik, boncteremben, mikroszkóp mellett, tanteremben tételt húzva vagy éppenséggel a betegágy mellett.



Most így hirtelen röviden össze foglalva ennyit tudtam írni, van van kérdésed valamivel kapcsolatban, írj nyugodtan :)

2014. máj. 7. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszod! :)
2014. máj. 10. 10:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!