Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen a gazdaságinformatika...

Milyen a gazdaságinformatika a Corvinuson?

Figyelt kérdés

Bárhova felvennének, mivel a Corvinus elég nagy presztizsű, azt jelölném első helyen. Mennyire durva, inkább a matek része vészes, vagy az infó? Tanárok tekintetében milyen (megjártam az elte-t, ami matektanárok tekintetében borzalom)?

Köszönöm!:)


2014. ápr. 26. 12:39
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon jól teszed, bárcsak én is oda mentem volna Veszprém helyett. Ott informatika = analízis, programozás. Még nekünk is, gazdinfósoknak. Bezzeg a számunkra fontosabb tárgyak oktatását (pl. VIR) nem veszik komolyan, az nevetséges.

A BCE jó választás, onnan nem nagyon rúgnak ki és nem is nagyon szívóznak. Ott eleve sokat szűrnek a ponthatárokkal. Több ismerősöm is jár oda, rosszat még nem hallottam.

2014. ápr. 26. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm :) igen, én is abban reménykedem, hogy a magas ponthatárok eleve kiszűrik azokat, akik nem oda valók, így a tanárok is másképp állhatnak a dolgokhoz, kevesebbet kell szívózni a lusta népséggel. Beszédes is, hogy közel 100 ponttal több kell a BCE-re, mint a BGF-re:D

Számomra az infó rész ijesztőbb, a matekkal nincs gondom, sose volt, az infót is szeretem, de egyelőre komolyabb találkozásom nem volt vele, inkább csak nyelvtechnológia irányából :)

2014. ápr. 26. 13:00
 3/3 anonim válasza:

Szerintem a magasabb ponthatár inkább az egyetem brandjének szól. Ettől függetlenül, az oktatás színvonala sem túl rossz, ami pedig külön jó benne, hogy magyar viszonylatban kimondottan gyakorlatorientált, jól hasznosítható tudást ad (persze még így is van elmélet bőven).


BSc-n minden félévben van 1-2 szívatósabb tárgy, de hogy épp melyik az, az erősen az aktuális oktatótól függ. Se a matek, se az infó része nem vészes, aki gimiben tolta rendesen a matekot, annak semmilyen gondja nem lesz. Van programozás is, tehát az informatikai affinitás mindenképp fontos, anélkül nem igazán érdemes belevágni. De túl nagy informatikai előismeret nem kell hozzá, menet közben, ha valaki foglalkozik a dolgokkal, mindent meg lehet szép fokozatosan tanulni. Persze azért az előzetes informatikai tapasztalat mindenképpen előny, úgy sok minden ismerős lesz, nem kell annyit utánaolvasni, utánakérdezni egy-egy témának.


Elhelyezkedés szempontjából pedig mindenképp a legjobb választás a gazdinfós szakok közül, mert a presztízse (a kifejezetten "techie" munkaköröket kivéve) nem sokkal marad el a BME-étől, viszont az oktatásban a hangsúly sokkal inkább a gyakorlati tudáson, mint a hardcore elméleti tárgyakon van, ezért a nem annyira elméleti beállítottságú embereknek talán könnyebb elvégezni.

2014. jún. 29. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!