Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Orvosira járók/ott végzettek!...

Orvosira járók/ott végzettek! Mesélnétek nekem az ápolástani gyakorlatos élményeitekről?

Figyelt kérdés
Első éves vagyok Szegeden, a traumatológiára fogok menni. Hallottam már jót/rosszat, meg hogy leginkább a nővérek jófejségétől függ minden, de kiváncsi vagyok a Ti tapasztalataitokra! :)

2014. ápr. 26. 13:01
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a nővéreken sok múlik. Ha rögtön az elején, mikor találkozol velük, mindegyiknek illedelmesen bemutatkozol, akkor nem lesz probléma. Maga a munka is érdekes, bár én belgyógyászaton voltam, más betegek között, de mindenképp. Mondjuk itt főleg az ápolók munkájában veszel részt, ágyazás, mosdatás, kajaosztás, stb. Lehet, hogy eleinte beszólogatnak, hogy lassú vagy, de ne foglalkozz vele. A betegekkel is tudsz azért beszélgetmi, meg majd gondolom beengednek orvosi vizsgálatokra is, mi anno mehettünk, nem kellett egész nap ápolni. Meg itt látod majd először testközelből, miylen egy kórházban dolgozni, lesznek rossz és jó élmények is, de a jókból érdemes erőt meríteni :)
2014. ápr. 27. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha szerencséd lesz, jó nővéreket fogsz ki!

Első évben elég sz*r szerintem. Elvileg ez 100% ápolástani gyakorlat nővérek között, az ő munkájukat kell csinálnod. Én nagyon nem éreztem jól magam köztük. Volt 1-2 jófej, segítőkész, de a legtöbb állandóan beszólogatott, felsőbbrendűnek képzelte magát, volt, aki megalázó helyzetbe hozott a betegek előtt. Az a másik, hogy én sem vagyok egy empátiakirálynő, de azért sok volt, hogy néha hogy beszéltek egy-két betegről a háta mögött, vagy előtte is, ha épp demens volt. (Mindezek mellett meg kell jegyeznem, hogy a munkájukat azért többnyire szépen ellátták, és nem a zsebbe csúsztatott pénzért.)

A traumatológia király hely. Egyrészt általában sok a jófej, fiatal orvos, lehet velük beszélgetni, haverkodni, és így oldottabb a légkör, hívnak magukkal, magyaráznak, tanítanak. Tényleg nem árt velük jóban lenni:)

Nekem már a végén annyira elegem volt a nővérekből, hogy mindig megkérdeztem egy-egy orvost, hogy mehetek-e vele műtétre. Persze mehettem, az orvossal pedig nem mertek ellenkezni. Utána fel sem mentem az ambulanciáról.

A másik, hogy sok az érdekes eset, és lelkileg kevésbé megterhelő, mint krónikus betegek között.

2014. ápr. 27. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én sem a traumatológián voltam, sőt, még csak nem is Szegeden:D De annyit tudok javasolni, hogy legyél illedelmes, és próbálj meg "bevágódni" a nővéreknél. Csinálj meg szépen mindent, amit mondanak. Ha ágytálazni kell, akkor azt, ha pelenkázni, akkor azt.

Ha rögtön elkezded mindenre húzni a szádat, hogy "ez nem orvosi feladat", biztos nem fognak szeretni:D


Egyébként traumán szerintem is sok jófej doki van. Nekünk aki az elsősegélyt tartotta, az is király arc volt, meg aki most a trauma gyakot tartja, ő is aranyos.

Ha lelkes vagy, simán be fognak engedni műtétre is:)

2014. ápr. 29. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!