Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egy általános iskolás gyerekne...

Egy általános iskolás gyereknek mennyit kell hiányoznia ahhoz, hogy történjen valami, pl. megvonják a családi pótlékot, stb?

Figyelt kérdés

Az a helyzet áll fent, hogy idén rengeteget hiányoztam, de megvolt rá az okom, beteg voltam, és az igazolásokat is orvos adta.

Viszont hallottam arról, hogy egy bizonyos óraszám után pótvizsgázni kell, esetleg megvonják a családit. Ebből mennyi igaz?

Kérem, hogy az írjon, aki ért is hozzá, köszönöm.



2014. ápr. 27. 12:24
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

50 igazolatlan óra után vonják meg a családit.

Középiskolában így van, szerintem általános iskolában is hogy 250 óra (igazolt+igazolatlan) hiányzás után kell osztályozóvizsgát tenni. (ezt inkább a nevelőtestület dönti el, hogy megbuktat-e vagy csak osztályozóvizsgát kell tenned). Erről értesítik a gyámhatóságot is.

2014. ápr. 27. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
én úgy tudom ha eléri valaki a 250 óra hiányzást akkor osztályozóvizsgát kell tennie a tantárgyakból, családi pótlék megvonás szerintem akkor van ha bizonyos igazolatlan hiányzások száma jön össze
2014. ápr. 27. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
0%
Családi pótlék meg vonása csak IGAZOLATLAN hiányzás esettében van,visszont 25 óra hiányzás után pótvázsgázni kell,de ebben a nevelőtestületnek is van beleszólása.
2014. ápr. 27. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm, az utolsónak pedig üzenem, hogy kicsit elírta azt a számot. :D Szerencsére én még nem értem el a 250 órát, és remélem, hogy nem is fogom. :)
2014. ápr. 27. 17:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!