Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Jogászok légyszíves segítsetet...

Jogászok légyszíves segítsetetk, lehetséges ez?

Figyelt kérdés

A Berzseny Dániel Gimnáziumban (OM:035243) 30-ik helyen voltam a felvételi listán, de most küldtek egy levelet hogy nem vettek fel holott 31 főt felvetttek.Felhívtuk őket hogy ez hoyg lehet és azt a válszt kaptuk, hogy hátrébbsoroltak mert nem az ő iskolájukat jelöltem meg első helyen.

Nekem mindenki azt mondta az iskolámban és ismerettségi körönmben hogy számítógépes felvételi rendszer van és nem vehetik figyelmebe, hogy hanyadik helyen jelöltem meg az adott iskolát, csak a pontszámokat látják és aszerint döntenek.

A jogszabályban hogy van ez?Helyesen jártak el vagy helytelenül és lehet támadni őket?

KÖSZÖNÖM A VÁLASZOKAT ELŐRE IS!!!!!!



2014. ápr. 28. 15:47
 1/3 reptoid ***** válasza:

Az ideiglenes lista nem véletlenül csak ideiglenes.


A részleteket nem ismerve szerintem annyi történt, hogy volt olyan valaki, aki korábban mögötted volt. Ő fellebbezett, reklamált, ismerős gyereke volt, stb aztán szépen eléd hozták. Te pedig már nem fértél be a keretbe.

Mondjuk az ilyet úgy illik megcsinálni, hogy az alap 31 főn pluszban veszik fel őket, de hát nem mindenhol megy így.

2014. ápr. 28. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 reptoid ***** válasza:

Amúgy pedig szinte bármi alapján rangsorolhatnak pl. egyenlőpontszámok esetén az alapján is, hogy tesód járt-e oda korábban.


Ha mást akarnak felvenni, megoldják, hidd el.

Nem hinném, hogy ennyire ragaszkodni kellene egy iskolához, ha már a beiratkozásod előtt jogszabályokkal kell kardoskodni, nem lenne ott jó helyed, hidd el.

2014. ápr. 28. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ők biztos, hogy nem sorolhattak hátrébb azért, mert nem őket írtad be első helyre, mert ezt ők nem is tudhatják. Érdemes lenne személyesen beszélni az igazgatóval, telefonon akárki akármit mondhat. Van fellebbezési lehetőség, gondolom, ez oda is van írva a határozatba, más kérdés, hogy érdemes-e egy ilyen iskolához ragaszkodni.
2014. ápr. 28. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!