Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit választasz magyar érettségin?

Mit választasz magyar érettségin?

Figyelt kérdés

... vagy tudod mindet, és majd ott választasz?


még két kérdés:

a mű értelmezés, az csak novellaelemzés lehet?

van olyan érvelő, ahova nem kellenek kötelezőművek?

az irodalomtanárom azt mondta, hogy mindig kell irodalmi példa, de most hogy visszaolvasgattam az előző évek érettségijeit, volt pár olyan, ahova szerintem nem kell.


2014. máj. 2. 22:07
 1/9 anonim ***** válasza:
Èn a Novella elemzèst fogom..Remèlem lesz. Èrvelèsnèl ùgyis pontosan leîrjàk hogy milyen peldàkat irj le. :-)
2014. máj. 2. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem kell irodalmi alátámasztás HA nem kéri külön a feladat.

De ha kéri nem csak olyat írhatsz amit tanultatok, hanem olyat is amit esetleg olvastál magadtól.

2014. máj. 2. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nálunk műértelmezésnél anno regény volt.


Általában mindig a legrövidebb terjedelmű (vers) tételt szokás választani, mert ott az egész mű ott van a kezedben. De egyértelműen úgyis helyben dől el minden, mert azt választod, amiről tudod hogy a legjobban tudod.


Irodalmi példa meg ugyan jó, de minden csak akkor kötelező, ha a feladat külön kéri.

2014. máj. 2. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Műelemzés a legjobb általában -
2014. máj. 3. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem, még a versek összehasonlítását is általában

meg lehet írni

2014. máj. 5. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Háhá, én mondta, hogy nem feltétlenül tanult irodalmi alátámasztás kell, mint ahogy most sem az kellett feltétlenül!!! Jupííí :DDD
2014. máj. 5. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
ja, csak kaptunk mellé egy olyan témát, amiről negyed annyit ne ír az ember, mint a szerelem, vagy pénz szerepéről :D
2014. máj. 6. 14:39
 8/9 anonim ***** válasza:

Érvelésnél csak értelmesen kell tudni rizsázni és kész is a remekmű! :DD

Legalább is nálam így megy. :)

2014. máj. 6. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

de valamekkora gyakorlatod biztos van benne..., nekem nincs sok.


mindig is utáltam az irodalmat, hétfőn pedig megírtam az utolsó fogalmazást is ebbe a buta témában :D

2014. máj. 6. 19:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!