Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Jár valaki innen a SZÁMALK-ba?

Jár valaki innen a SZÁMALK-ba?

Figyelt kérdés

2014. máj. 3. 17:05
1 2
 11/19 anonim válasza:
A társaság?? Nagy nulla.. de tényleg. Remélem te jobban jársz!
2014. jún. 10. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Majd én feldobom a bulit!! :D
2014. jún. 10. 20:59
 13/19 anonim ***** válasza:

Nekem is voltak osztálytársaim, akik állandóan szidták a képzést. Valójában csak azt lehet elmondani róluk, hogy utáltak tanulni, semmit nem tettek azért, hogy nekik jó legyen; a vizsgán meg meghúzták magukat.


Minden intézmény rendszerében akadnak hibák, amiről nem is feltétlenül az, hanem az oktatást szabályozó rendeletek tehetnek. Pl. központilag, időben ki kellett volna osztaniuk a tételeket. Nem tették.


A tanulók persze nem voltak túl megértőek ezzel kapcsolatban, szándékosan figyelmen kívül hagyták a logikai összefüggéseket, csak hogy legyen mire panaszkodni. Arra viszont egyikük sem gondolt, hogy milyen hálásak lehetnek, amiért még nem tették őket ki, hiába nem fizettek tandíjat, nem jártak be az órákra, vagy ha igen, akkor is késtek, és csak viháncoltak egész végig, nem voltak hajlandóak együttműködni a tanárokkal, nem hallgatták meg a kritikáikat, nem akarták megérteni őket, hiába adták bele a szívüket-lelküket. A tanár legtöbb esetben hülye, vagy perverz, vagy csak szimplán öreg és ronda volt a számukra, és különben is, mi köze volt ahhoz, hogy hogy telt a hétvége?!


Ezt a néhány embert leszámítva, akik csak magukkal foglalkoztak egész idő alatt, és még azt sem úgy, ahogy egyáltalán nekik megérte volna, igazán jó volt a társaság. Nagyon kedvesek a képzési munkatársak, a tanárok nem ömlesztve adják le az anyagot, és minden diákot a saját képességeihez mérten értékelnek, szemmel tartják a fejlődésüket. Mindenkinek lehet saját személyisége, egyenrangú partnerként kezelnek, és a lehető legjobb irányba akarják terelni az embert. Ha kell, nem a tananyaghoz kapcsolódó kérdéseket is megbeszélhetsz velük, és gyanítom, hogy ugyanolyan szeretettel fogadnának a képzést befejezte után is.


Szerezhetsz ösztöndíjat és részt vehetsz különböző diákprogramokban, amelyek során eljuthatsz külföldre, és akár szakmai tapasztalatot szerezhetsz. Vannak szakkörök, fakultációk, bármikor bemehetsz tanulni, minden lehetőséget megragadnak a képzés fejlesztésére, komolyan veszik a diákok problémáit és próbálnak változtatni azon, ami még nem működik, erre szolgál pl. a félévenkénti értékelő kérdőív, amit anonim tölthettünk ki. De szemtől szemben is beszélhetsz mindenkivel, nem fognak megharagudni.


Sajnálom, hogy az összes számalkos kérdéshez érkezik egy ilyen becsmérlő válasz is, mint az előző. Én nagyon nem ezt tapasztaltam, vagy ha voltak is akadozások, nehézségek, akkor sem azokat emelném ki.


Hozzáteszem, a Metáról is csak jót hallottam olyantól, akit tényleg érdekelt, amit tanult.

2014. jún. 29. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Wow köszi a részletes választ :))

Most azért megnyugtatott a válaszod, még egyszer köszi :)

2014. júl. 4. 22:46
 15/19 anonim válasza:

Teljesen egyetértek a 13-as válaszolóval. Én logisztikai ügyintéző képzésre járok ide. Az én osztálytársaim között is vannak, akik szidják a sulit folyamatosan, de én is azt látom, hogy igazából az ő hozzáállásukkal van baj. Nem akarnak tanulni, megy a lógás ezerrel, aztán mikor már teljesen elvesztették a fonalat, azt mondogatják, hogy az oktatás gyenge, és rosszak a tanárok.

Nem mondom, hogy mindig minden zökkenőmentesen megy, mert olyan hely szerintem nincs, mindenhol előfordulhat, hogy változik hirtelen a menetrend stb.

Ha úgy jössz ide, hogy tanulni akarsz, akkor szerintem tudsz is :) A tanárok jók, felkészültek, normálisan leadják az anyagot, nincs velük semmi gond, ha valamit nem értesz, elmagyarázzák, szóval tényleg bármi bajod van, segítenek.

2014. júl. 29. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim válasza:
Több szki-t végignéztem, a Meta tűnik a legvonzóbbnak. Olyasvalaki véleményére vagyok kíváncsi aki oda jár és komolyan is veszi a képzést. A lányomat szeretném egy olyan iskolába járatni, ahol szakmát tanul, utána pedig kap is munkát.
2014. júl. 30. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim válasza:
Nekem nővérem jár ide, de én is gondolkodom rajta, mert jókat mond róla. Ilyen negatívumokról egyáltalán nem hallottam, olyat se pl. hogy rendszeresen elmaradnának az órák meg rendszertelenül lennének, jókat viszont igen, állítólag nagyon segítőkészek.
2014. aug. 5. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:
Nekem nővérem jár ide, de én is gondolkodom rajta, mert jókat mond róla. Ilyen negatívumokról egyáltalán nem hallottam, olyat se pl. hogy rendszeresen elmaradnának az órák meg rendszertelenül lennének, jókat viszont igen, állítólag nagyon segítőkészek.
2014. aug. 6. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
Ajjaj, bocs, egyszer is elég lett volna hozzászólni :D Elbénáztam, több ablak is nyitva volt…
2014. aug. 6. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!