Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Megszűnt áprilisban a jogviszo...

Megszűnt áprilisban a jogviszony! Hol és hogyan lehetne befejezni az évet? (Bővebben lent. )

Figyelt kérdés

Sziasztok!


11. évfolyamba járok(tam) nappali tagozatra és megszűnt az igazolatlan órák száma miatt (elérte a 20-at) a jogviszonyom. Ez most áprilisban történt.


Tudtok-e olyan gimnáziumot ahol be tudnám fejezni a 11. osztályt még idén? /akár pótvizsgával vagy osztályozó vizsgával/ Bár ezt jó lenne elkerülni, ha erősen számon kérnek.


Angolt tanultam eddig


Esti és fizetős suli is szóba jöhet!! Igazából bármi csak jussak el az érettségiig.

Budapesten 6,7,11,12, kerületek környékén lenne az ideális.



2014. máj. 5. 12:13
 1/5 anonim ***** válasza:

Oktatási Hivatalt hívd fel ők meg tudják mondani. De lehetőleg gyorsan, mert mindjárt év vége és nem biztos, hogy holnapra már találsz iskolát, ami átvesz. Ráadásul, ha nem vagy már tanköteles, nehezebb így váltani, már csak azért is, mert igazolatlan hiányzások miatt kirúgott tanulót állami iskola nem vesz fel szívesen.


Nem vagyok jogász, de úgy tudom, akinek év közben szűnik meg a tanulói jogviszonya és már nem tanköteles (és osztályozóvizsgára sem engedték), csak évismétléssel pótolhat. (Ez logikusnak tűnik, mert közoktatásban évek és nem szemeszterek vannak és nincs tantárgyfelvétel sem.)


"Bár ezt jó lenne elkerülni, ha erősen számon kérnek." - eddig nem tűnt fel, hogy nem ajándékba adják az év végi bizonyítványokat?

2014. máj. 5. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Ne felejtsd el, hogy ha nem találsz végül nappali sulit és ha nincs bejelentett munkahelyed, 45 nap türelmi idő után magadnak kell fizetni a TB-t (erről kérdezd azért meg a NAV-ot) mindaddig, amíg valamilyen jogviszonyod -tanulói, munkavállalói- nem jön létre.
2014. máj. 5. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ! Elég sokszor átkapcsoltak, mondván hogy ez ügyben tájékozatlanok és még ajánlani sem tudnak ahol szerintük lehetséges viszont elméletileg nem zárja ki semmi,hogy legyen szóval van rá esély. Úgy hogy egy lehetőség maradt az pedig nem más mint felhívni őket egyesével. Erre tettem pár próbálkozást már, esetleg nem tudsz olyat ahol rugalmasabbak? Vagy amelyikben te látsz esélyt?
2014. máj. 5. 14:10
 4/5 anonim ***** válasza:

Belvárosi Tanoda

Kürt Alapítványi Gimnázium

2014. máj. 5. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Első válaszoló vagyok. Őket még nem próbáltad?

[link] Lovag utcában vannak.

2014. máj. 5. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!