Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Összességében, hogy sikerült...

Összességében, hogy sikerült az érettségid, szerinted?

Figyelt kérdés

Összességében,hogy sikerült az érettségid,szerinted?

Izgultál miatta? Mennyire készültél rá és ahhoz képest,hogy sikerült?

Mi volt az a tantárgy,ami a legkönnyebben és legnehezebben ment?



2014. máj. 9. 10:21
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem sikerültek jól.

Nagyon izgultam, nagyon sokat tanultam rá, ahhoz képest nem sikerültek.

Eddig a magyar volt a legkönnyebb, töri, angol kb 13.14 pontom lesz. Matekom nincs, helyette biosz.

2014. máj. 9. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
48%
Kitűnőre, bár némelyik tárgyból éppen csak rezgett a léc az ötös alján. Igen, izgultam. A magyar volt a legnehezebb, a német a legkönnyebb.
2014. máj. 9. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én csak az első nap előtt, illetve az első nap izgultam... Pedig általában mindig szoktam. A szokásos jó tanácsok egyáltalán nem jöttek be, de egyébként rájöttem, hogy az érettségi olyan, amibe az ember beletörődik. Szóval beletörődtem, és utána már egyáltalán nem izgultam. Csak elsőre tűnt olyan nagy dolognak. Összességében annyira szerintem nem sikerült jól, mint akartam, főleg a matek, pedig jónak tartottam magam belőle, de örülök, ha meg lesz az 5-ös. Így előtte nem nagyon készültem már, csak az alapdolgokat néztem át(magyarból műfajok, novellaelemzés szempontjai, töriből mondjuk átolvastam a könyvből azt a részt, ami annyira nem ment, németből levélforma). Készülhettem volna jobban is, annyira azért nem törtem magam. Bár nem tudom mennyit ér az utolsó pillanatokban készülni. Legkönnyebben a magyar ment, legnehezebben a matek. Szerintem a magyar, töri, német szóbelivel együtt lesz 90 felett, a matek olyan 70-80... Bioszból még nem mentem, szóval nem tudom.


Na és neked, kérdező? :)

2014. máj. 10. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Alapjában véve nekem jól sikerült az érettségim,kivéve a matekot.

A magyar első része elég könnyű volt,amit sok tanár sérelmezett,de ez nekünk diákoknak kedvezett.

A második résznél a novellaelemzést választottam és arról írtam egy 5 oldalas megfogalmazást.

A törinél egy-két hibám volt,nem tudtam a merkantilizmust és a hivatali személyek is elgondolkodtatott (pl:jegyző,tanácselnök,polgármester,köztársasági elnök)

Az angolt is sikeresen megcsináltam,a levélírás részénél speciel órán tanultunk egy feladatot,ami ugyan az volt mint most érettségin.

Szóval még tanulok a földrajzra,de a nagyja már sikeresen le van tudva,ez a lényeg.

2014. máj. 10. 16:43
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok: Mindenkinek gratulálok, ügyesek vagytok, úgy látszik, csak én vagyok ilyen sz@r ember.

Továbbiakhoz kitartást, menni fog!

2014. máj. 10. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem a magyar ment, az első részben talán 4 hibám lett, az nem volt nehéz, de a novellaelemzést kicsit elrontottam, mert félreértelmeztem a történetet.

Matekom nem volt, helyette földrajz lesz.

A törire sokat tanultam, de nehéz volt, elrontottam, pont azokat a témákat nem néztem át már időhiány miatt, amik esszé témák voltak. Kettes remélem meglesz, hogy szóbelizhessek. Akkor fel tudom húzni, csak remélem, jó témát húzok majd. Én Széchenyit szeretném húzni, vagy van még egy pár, de nem sok, ami még jobban megy. Persze, majd felkészülök.

Angol ment a legjobban, az első rész elvileg hibátlan, a másodikban 2-3 hibám lehet, a magnós rész nem ment túlságosan, a levélírás szerintem jó lett, de ez majd kiderül. Szerintem a négyes mindenképp meglesz.

Jövő héten csütörtökön földrajz, hát arra sajnos magamtól készülök fel, de hármast várok. Azt remélem csak, hogy nem lesz túl sok számolás benne, mert az akkor nulla pont.

Pénteken infó, amiből nem sokat gyakoroltunk, úgyhogy remélem, nem fogom nagyon elrontani a feladatokat. Legalább hármast szeretnék összehozni.

2014. máj. 10. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
3-as vagyok. Bocsi az offért, csak még az 5-ös válaszolónak írnám, hogy emiatt nem lesz senki sz@r ember, az izgalom mindig a legrosszabb formánkat hozza ki, én már csak tudom... Még jó, hogy érettségi írás idejére nekem teljesen elmúlt. Szóval üzenném, aki még érettségizik(biosz,földrajz, stb.) az ne izguljon! Sok sikert! :)
2014. máj. 11. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!