Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van ez a "botrány" az idei...

Van ez a "botrány" az idei emelt angol érettségi körül, hogy elvileg rossz volt a hanganyag, és nem lehetett érteni. Azok, akik most voltak érettségizni, érettségi után meghallgatták az anyagot az interneten?

Figyelt kérdés
Én ugyan régen érettségiztem, de a nagy felhajtás miatt rákerestem a hanganyagra, és nekem teljesen érthető az egész. Az érettségizők esetében az iskolák rossz lejátszókat használtak, vagy csak a képességekkel voltak gondok?
2014. máj. 9. 19:51
 1/10 anonim ***** válasza:
Másik kérdésnél írták, hogy az interneten jó, de a teremben rossz volt. Valószínűleg a lemezeket gyártották hibásan.
2014. máj. 9. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
74%
2014. máj. 9. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Mi volt rossz a teremben? Mert kétlem, hogy használatlan lemezek károsak lettek volna az első alkalommal...
2014. máj. 9. 21:59
 4/10 anonim ***** válasza:
Mi nem voltunk ott, nem tudhatjuk.
2014. máj. 10. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Lehet csomó rontó tényező. Rossz akusztika, ezeréves vagy nagyon gagyi hangszórók, túl magas hangerő, de akár maga a lemez is lehetett rossz.

Úgy gondolom, hogy meg kellene vizsgálni, hogy aki jól oldotta meg a többi részt, ami azt tanúsítja, hogy megfelelő a tudása, ezzel szemben pedig a hallott szöveg értése botrányos és ha ez a jelenség tömeges, akkor felül kellene vizsgálni az egészet. Mindig lesznek, akik gyengén teljesítenek, de ha a többi résszel nagyon nem arányos a hallott szöveg értése, ott már tényleg lehet gond.

Egyetemi továbbtanulásnál nem mindegy már a százalék sem, meg persze ott a nyelvvizsga lehetősége is.

Kíváncsi vagyok lesz e valami a dologból.

2014. máj. 10. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Azért hiába jó minőségű a hanganyag alapból, amikor írtam pár napja és behoztak egy mini kazettás magnót, már sejtettem, hogy nem lesz jó vége.

Visszahallgattam neten, és az első, Picassós résznél még azt is ki lehet hallani, hogy a visszhangot számítógéppel generálták. Ott, élőben kb. olyan volt, mintha a narrátor a szomszéd teremből egy fürdőkád mélyéről beszélt volna. Mocskosul nem ugyanaz.

Szerintem amelyik iskola emelt érettségit akar íratni, teremtsen már meg olyan feltételeket, hogy az akadálytalan legyen. Pl. egy számítógépteremben, normális fejhallgatókkal meghallgatva a listeninget egy szavam sem lenne, mivel utólag visszahallgatva kb. 95%-ig értettem a szöveget.

2014. máj. 10. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 English ***** válasza:
Nekünk középszintű angol érettségin volt hibás a hanganyag, recsegett, visszhangzott a szöveg, és összefolytak a szavak. Nekem az rontotta le 87%-ra, és utólag kiderült, hogy rengetegen panaszt tettek, mégsem csináltak semmit. Emelten nem volt ilyen probléma. Néhányan írták, hogy a szókinccsel volt baj, meg azzal, hogy nem nyugodt körülmények között írták az érettségizők, és hogy stúdióban felvett szöveg volt, vagy valami olyasmi. Ha ez tényleg így van, arról nem a kormány tehet, mert valaki biztos megérti azt is. Jó persze, kicseszés, de német érettségin is nyomtak már be bajor rádiót. Ha a hanganyag a hibás, akkor megértem.
2014. máj. 11. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én magam is megírtam most csütörtökön az emelt angolt és nem én vagyok az egyedüli,akinek baja volt a hanganyaggal.A lejátszó egy rakás szar volt,amin lejátszották a hanganyagot és úgy daráltak,hogy azt magyarul nem érteném meg.viszont a felkerült anyag sokkal érthetőbb.
2014. máj. 11. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Én is most érettségiztem, és tényleg nehéz volt, örülök ha 3 pontot szerzek a 10-ből, annak ellenére, hogy mindig is jó voltam a hallott szövegértésben. Azonban szerintem túlzás ez a botrány,meg amit néhányan csinálnak. Nehéz volt, igen, sokkal nehezebb mint az elmúlt években, de vannak olyanok, akik meg tudták csinálni kb. 80%-ra, magyarul nem volt teljesíthetetlen. És szerintem ezzel a felhajtással max. annyit érnek el, hogy a javítótanárok még gonoszabban fogják a leveleinket javítani.
2014. máj. 12. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%
Én szeretnék panaszt emelni a múlt heti matematikadolgozat miatt az ötödik bében. A 4. feladat nagyon nehéz volt, annyira, hogy ilyen nehezet nem is vettünk órán. Még a Szekeres Pistike is azt mondta, hogy nehéz volt, pedig neki még pirospontja is van.
2015. dec. 31. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!