Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tehetek-e így a következő...

Tehetek-e így a következő tavaszi érettségi vizsgaidőszakban ismétlő érettségi vizsgát?

Figyelt kérdés
Konkrétan az lenne a kérdésem, mivel nem igazán tudok kiigazodni a dolgon, hogy ha én most tettem egy előrehozott érettségi vizsgát emelt szinten, de ez nem sikerült olyan jól akkor amikor jövőre tenném a többit, tehetek-e ismétlő vizsgát amiért természetesen tudom, hogy fizetni kell, csak mindenhol azt írják, hogy csak érettségi bizonyítvánnyal lehet, és ha már nem áll fenn tanulói jogviszony, viszont én nem értem így miért ne tehetnék. Köszönöm előre is az értelmes válaszokat.
2014. máj. 10. 22:19
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Előrehozott érettségi esetén csak szintemelőt tehetnél, de mivel alapból emeltet csináltál, így ez sajnos Rád nem vonatkozik.

Az egyetlen kibúvó, ha a mostani érettségidnek nem csak írásbelije van, hanem szóbelije is, és az írásbeli után érzed, hogy ez nem úgy sikerült, ahogy szeretted volna, akkor nem mész be szóbelire, így érvénytelen lesz az érettségid, és mehetsz újra.

2014. máj. 10. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

"viszont én nem értem így miért ne tehetnék"


- Hogy ÍGY?

Egyébként úgy van. ahogy leírtad. Örülök ennek a változtatásnak, mert legalább van tétje az előrehozott vizsgának.

2014. máj. 10. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
0%

Ha jövőre érettségizel (a többi tantárgyból), akkor

nem kell még fizetned érte - csak majd akkor, ha már megszerezted az érettségit és azután szeretnél még javítani

2014. máj. 10. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

" csak mindenhol azt írják, hogy csak érettségi bizonyítvánnyal lehet, és ha már nem áll fenn tanulói jogviszony, viszont én nem értem így miért ne tehetnék."

Bontsuk két részre:

1. Azért írják ezt mindenhol, mert így rendelkezik a 100/1997-es kormányrendelet, azaz a vizsgaszabályzat.

2. Azért nem tehetsz ismétlőt érettségi bizonyítvány nélkül, mert így rendelkezik a 100/1997-es kormányrendelet, azaz a vizsgaszabályzat.

Szóval közös oka van a kettőnek.

2014. máj. 10. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Tehát akkor a válasz ezek szerint nem. Egyébként pedig én ezt azért nem értem mert, ha utána egy évvel később úgyis tehetek ismétlőt akkor amíg tanulói jogviszonyban állok addig miért nem tehetek. Egyébként angolból mentem érettségizni, nyelvszakra készülök, középfokú nyelvvizsgám már megvan, valamiért ez mégsem úgy sikerült ahogy szerettem volna. Úgy hogy nem tudom, a writingot hogy sikerült, az eddig elért eredményem 68% amin azért vagyok kiakadva mert eddig a legrosszabb érettségi is amit írtam 76% volt és a legjobb pedig 90% volt. A listeningen vagyok én is a legjobban kiakadva mert most meghallgatva a hanganyagot amit feltöltöttek értettem viszont amit ott lejátszottak nekünk ennél sokkal hadarósabb és érthetetlenebb volt.
2014. máj. 10. 22:56
 6/16 anonim ***** válasza:

Csatlakozz a tiltakozókhoz a peticiok.hu-n, valami nagyon nincs rendben ezzel a listeninggel. Akkor ne menj el a szóbelire, és abban az esetben bukás után javító érettségit tehetsz a rendes vizsgaidőszakban, ez a kiskapu még benne maradt.

Egyébként ezt a korlátozást azért találták ki, hogy ne vizsgázgasson minden gyerek hatszor egymás után próba-szerencse alapon, hanem vegye komolyan az érettségit.

2014. máj. 10. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Én komolyan is vettem körülbelül 3 éve járok magántanárhoz, de ezt az eredményt nem tudom hova tenni. Azt gondoltam hogy ilyen 75-80 százalék biztos meglesz legrosszabb esetben is, erre tessék. Csak nem tudom, hogyha nem megyek el az nem-e von valamilyen szankciókat maga után, például hogy eleve rosszabbnak fognak nézni, hogy pótlózok vagy javítózok, meg hogy ilyenkor egyszerűen fogom magam nem megyek el, és aztán kapok egy értesítést vagy az iskola is kap-e egy értesítést hogy xy nem ment el a vizsgájára. Egyébként aláírtam a petíciót már, meg szerintem hétfőn beszélek is az angoltanárommal hogy ilyenkor mi van, mit lehet tenni.
2014. máj. 11. 10:07
 8/16 A kérdező kommentje:
Egyébként tegnap meghallgattam a hanganyagokat és én szinte biztos vagyok benne, hogy nem ilyen minőségben játszották le az érettségin. Nem elég, hogy szar volt a minősége, még az utolsó sorban is ültem, mellettünk volt egy játszótér, egész délelőtt be lehetett hallani, hogy a gyerekek zsibonganak, és a kedves felügyelő tanár még azt mondta mikor elkezdődött a listening, hogy nyugodtan nyissam ki az ablakot, mert az ablak mellett ültem. Hát én azzal a lendülettel inkább be is csuktam mert ha kinyitom még jobban nem hallok semmit. Én úgy gondolom, hogy persze ez emelt és ez nehezebb mint a közép, de az hogy ilyen vizsgakörülmények vannak, szerintem elfogadhatatlan. Nem lehet azt elvárni semmilyen vizsgán, hogy rossz minőségű hanganyagot tudjon az ember. És az a durva, hogy nem az értéssel volt a baj, mert egészében értettem a szövegeket hanem azzal, hogy például az első feladatban pont a beírandó szavakat lehetett alig érteni. Nekem ezen kívül még az utolsó feladattal is problémáim voltak, szerintem iszonyúan hadart az ember aki beszélt, és mire egy választ megoldottam addigra már 2-3 kérdésen túl haladt. Emellett én most úgy vettem észre, hogy nagyon sok volt a feladatokban szereplő szöveg is, máskor nem szoktak egy hanganyaghoz ennyi állítást megadni. El sem tudtam olvasni a rendelkezésre álló idő alatt az összes kérdést pedig nem olvasok lassan.
2014. máj. 11. 10:19
 9/16 anonim ***** válasza:
Ha neked nehéz volt az érettségi, akkor valószínűleg másnak is nehéz volt, így nem kerülsz hátrányba. Hogy magántanárnál hogy mentek a dolgok, az nem mond semmit, mert óriási különbségek vannak magántanárok közt.
2014. máj. 11. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Nem fognak semminek nézni (szerintem most meg is fog szaporodni az ilyen megoldások száma), egy következő érettséginek nincs köze egy korábbihoz. Emelt szinten az írásbelit eleve névtelenül javítják, és a szóbelin sincs semmilyen utalás arra, hogy ez milyen fajtájú, hanyadik érettségi.

Teljes rejtély, hogy mi történhetett ezzel a CD-vel, az Oktatási hivatal tagad, de ennek folytatása kell hogy legyen, akár a bíróságon is, mert ennyi ember nem hazudhat vagy tévedhet, és ennyi hibás lejátszó se lehet. Egyszerűen nem értem, hogy szándékosan rontották-e el valami megmagyarázhatatlan gonoszságból, vagy technikai hiba történt, de a sok hozzászólásból egyértelmű, hogy az internetre más anyagot tettek föl, mint a CD-kre.

2014. máj. 11. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!