Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Igaz, hogy ha aláírtam a...

Igaz, hogy ha aláírtam a hallgatói szerződés és abbahagyom a sulit, fizetnem kell a megkezdett félévek "árát"?

Figyelt kérdés
2014. máj. 11. 19:47
 1/6 reptoid ***** válasza:
58%
Szerinted? Felnőtt ember vagy, aláírtál egy szerződést, és azt sem tudod, mi van benne?
2014. máj. 11. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Én úgy tudom, csak akkor kell fizetned, ha állami támogatással jártál egyetemre, és az egyetem elvégzése után nem dolgozol annyit Magyarországon (tehát kimész rögtön külföldre), mint amennyit egyetemre jártál állami pénzen. De lehet nem így van.
2014. máj. 11. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha két félévet megkezdtél (szóval beiratkoztál a 2 félévre is és alapszakos vagy akkor van visszafizetési kötelezettséged)

Vagy ledolgozod..de pontosan mikortól kell munkába állnod és mennyi ideig kell dolgoznod Mo-n azt az oktatási Hivataltól kérdezd meg..

2014. máj. 11. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Még nem tartok ott szerencsére :) Sőt, el sem kezdtem, de ezek után kétszer is átgondolom.

De hogy értsem: x hónapig ingyen dolgozom, vagy egy összegben fizetek? Azért, ami esetleg önhibámon kívül nem sikerült?! (van pár ilyen ismerősöm, aki elkezdte, nem is ment neki meg jobban kellett a pénz...)

2014. máj. 11. 22:59
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem ingyen kell ledolgozni csak munkaviszony kell Mo-n.

Bárhol csak legyen bejelentett állásod..vagy saját vállalkozásod amit működtetsz, természetesen fizetésért utóbbi esetben meg üzleti haszonért..

Az hogy önhibáján kívül nem megy az egyetem az csak betegség, vagy szülés lehet indok.

Az nem tartozik az önhibáján kívül jogi kategóriába hogy tanulás helyett diákmunkát(vagy rendes állást)vállalt, mert kellett a pénz, és tanulás helyett dolgozott valaki. el kell dönteni előre hogy mit akarsz..elsősorban diák lenni aki néha keres egy kis zsebpénzt, vagy dolgozó lenni aki mellette tanul (akkor arra ott a levelező. Sok fiatal nem érti hogy az hogy egyetemre jár nincs ingyen...adófizetők pénzéből tartják fent a helyet, azért sok embernek kell adóznia hogy lehessen államilag finanszírozott egyetemi tanulás. Ha valaki nem teljesít közben meg sok százezret költenek rá..akkor legyen már valami visszatartó erő..

2014. máj. 11. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
ha valaki kiiratkozik, akkor a "kijárt" félévek felét kell visszafizetnie, nem?
2014. máj. 12. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!