Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kicsit össze vagyok zavarodva,...

Kicsit össze vagyok zavarodva, hogy mi van ha nem megyek el a szóbelire? Segítsen valaki aki kompetens a témában.

Figyelt kérdés
Szóval elmentem előrehozott emelt szintű érettségire angolból. Nem úgy sikerült ahogy terveztem, de nekem ez lenne a legfontosabb tantárgy oda ahova menni akarok. Úgy tudom, hogyha nem megyek el a szóbelire akkor érvénytelen lesz és jövőre mikor rendesen érettségizek újra elmehetek ugyanezen a szinten mindenféle szankció nélkül. Az lenne a kérdésem hogy elmehetek-e így jövőre, mert úgy tudom egy középszintet és egy emeltet lehet tenni egy tantárgyból középsuli alatt. Másik kérdésem hogyha nem megyek el most szóbelizni akkor ennek lesz-e bármi nyoma az érettségi bizonyítványomban vagy kapok-e erről valami papírt. Középszintem nincsen angolból tehát ebből mindenképp kellene érettségiznem a bizihez, és a szakhoz is ahova megyek kellene. Előre is köszönöm az értelmes válaszokat.
2014. máj. 11. 21:11
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha most érvénytelen, akkor csak végzősként érettségizhetsz ebből a tárgyból.

Nem értem, hogy ha neked olyan fontos ez a tárgy, akkor hova sietsz.

2014. máj. 11. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
79%
Egyest kapsz, és írhatsz javítót.
2014. máj. 11. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem sietek csak úgy voltam vele, hogy a középfokú nyelvvizsgám megvan már és elég sokat gyakoroltam rá, ezért is gondoltam hogy menni fog. Az iskolai és a magántanárom is azt mondta nem lesz baj vele. Nem is lett komolyabb baj mert így is megvan az ötösöm de nekem jobb százalék kéne majd és ezek csak tökéletes writinggal és szóbelivel lennének meg, ami azért nagyon lehetetlen. Egyébként pedig ha nem olvastad elég figyelmesen a kérdésem írtam hogy jövőre fogok rendesen érettségizni és, hogy akkor letehetem-e ha most nem megyek el. De köszönöm a választ bár nem igazán találtam hasznosnak. Egyébként pedig szerintem nagyon nehéz egy évben 5 tantárgyból is ötösre felkészülni és úgy gondoltam mivel most még több időm van rá így lelkiismeretesen fel is tudok készülni, jobban mint jövőre amikor több tantárgyból is készülni kell. És fel is készültem a lelkiismeretem tiszta, az ember pedig szerintem lehet rossz passzban, nekem ez egy rossz tapasztalat, de a céljaimtól ezért még nem fogok eltántorodni.
2014. máj. 11. 21:32
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha nem mész el, az tulajdonképpen elégtelen osztályzatot jelent, és jogosulttá válsz javító érettségi tételére még a tanulmányaid alatt. Ez egy kiskapu: egyesnél jobb osztályzat esetén nem lenne ilyen lehetőséged. A bukásról adnak egy papírt, de a bizonyítványba nem kerül bele, tehát nyugodtan meglépheted ezt, a későbbi eredményedre nem lesz hatással. (Egyébként már vagy az ötödik hasonló kérdés ez az utóbbi két napban: valószínűleg a listening nagyon betett mindenkinek.)
2014. máj. 11. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Negyesnel a pont, teljesen ugy van, ahogy o mondja, en is jartam igy, csak en vegul nem mentem el szobelire, az irasbelire meg betegseg es egyebek miatt nem tudtam felkeszulni, annyira rossz lett, hogy a szobeli felesleges lett volna. Nem kerul be sehova, csak egy papirt kapsz, azt meg eldughatod, aztan mehetsz javitora. :)
2014. máj. 12. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Még megvárom a hivatalos eredményt aztán döntök, addig is meg készülök a szóbelire, úgy gondolom, hogy a sok beleölt időnek egyszer meg kell térülnie, úgyhogy a gyakorlással töltött idő nem fog kárba veszni. Csak nem így terveztem, de hát az élet már csak ilyen.
2014. máj. 13. 15:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!