Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Államira járok, első éves...

Államira járok, első éves vagyok. Abba szeretném hagyni ezt a szakot, és másik iskolába és szakra átmenni. Ilyenkor kikell fizetnem a tandíj felét?

Figyelt kérdés

Igaz az, hogy ha valaki államira jár és abbahagyja azt a szakot, akkor kikell fizetnie a tandíj 50%-át?

És ha igen, akkor ez pontosan, hogy működik? Meddig kell kifizetnem?


2014. máj. 12. 10:41
 1/4 reptoid ***** válasza:

Tudom ajánlani a hallgatói nyilatkozat elolvasását.

Nem csak most, hanem amúgy mindig mindent, mielőtt aláírsz egy szerződést. Felnőtt ember vagy, egyetemre jársz, a társadalomnak ezt mindenkitől el kellene várnia, te tőled főképp. És akkor hátha kicsit előrébb járnánk, és nem kellene a bíróságoknak pl a devizahiteles pereknél azt is mérlegelnie, hogy az ügyfél egyáltalán tudott-e értelmezve olvasni.


De ha nem akarod, akkor megmondom, hogy megengedi a szakváltást, nem kell fizetned :D

2014. máj. 14. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
nem kell fizetned, de egyel kevesebb a felhasználható ösztöndíjas féléveid száma, ami 12 kezdetben.
2014. máj. 15. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

biztos nem kell fizetnem? úgy tudom, hogy csak akkor nem kell, ha ugyanabban az iskolában váltok szakot.

de én másik suliba megyek.

2014. máj. 15. 09:39
 4/4 anonim ***** válasza:
én úgy tudom, hogy ki kell fizetnem. Volt egy csoporttársam, aki most volt elsőéves, és orvosira akart menni, ezért az első félév után passziválnia kellett, mert ha két félév után hagyta volna itt a sulit, fizetnie kell.
2014. máj. 15. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!