Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért tüntetnek a tandíj...

Miért tüntetnek a tandíj ellen a diákok? Van másik alternatív megoldásuk arra, hogy a felsőoktatás továbbra is működőképes legyen?

Figyelt kérdés

Nem állok a Fidesz mellett, viszont abban igaza van, hogy jelenlegi felsőoktatási rendszer nem életképes.


Az új felsőoktatási intézkedések viszont nem fogják megoldani a problémákat.


A diákok a tandíj eltörlését akarják.


Mégis, hogy lehetne itt dűlőre jutni? Mi lenne az aranyközépút ami a diákoknak is kedvezne, de mellette a felsőoktatás is működne olajozottan?


Megértem, hogy miért mente ki tüntetni több korombeli, de a tandíj eltörlése nem megoldás, ezzel szemben a kormány új intézkedései sem azok.


Én nem akarok egyetemre, sem főiskolára menni, úgy, hogy ilyen szempontból külsős vagyok, de érdekel a kortársaim, barátaim jövője és mellettük állok, de épkézláb ötletet egyik féltől sem láttam.


18/F



2012. dec. 13. 08:05
1 2 3 4 5 6 7
 1/65 A kérdező kommentje:
*ment
2012. dec. 13. 08:07
 2/65 anonim ***** válasza:
85%

"Mi lenne az aranyközépút ami a diákoknak is kedvezne, de mellette a felsőoktatás is működne olajozottan? "


Az, hogy nem lopnak és herdálnak el mindent a képviselők.

2012. dec. 13. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/65 anonim ***** válasza:
17%

Mindenki zúgolódik, ha olyasmiért kell fizetnie, ami korábban ingyen volt, ezért tüntetnek a diákok is.


Egyébként meg az a véleményem, hogy mivel már tavaly bevezették az adókedvezményt a gyerekek után, a dolgozó szülők a megtakarításból össze tudják spórolni a tandíjravalót. Ezt csak így lehet csinálni: csökkennek az adók és az állami szolgáltatásért a felhasználó fizet.

(nem úgy, mint a gyurcsányi időkben, amikor csak azért akarták bevezetni a tandíjat és a vizitdíjat, mert lyukas volt a költségvetés, ráadásul adót is emeltek mellé - ez a különbség a mostani és a korábbi tandíjterv között.)

2012. dec. 13. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/65 anonim ***** válasza:
92%

"Ezt csak így lehet csinálni: csökkennek az adók "


Igen ezt láttuk. Eddig hány új adónemet, adóemelést vezettek be? 15-20?

2012. dec. 13. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/65 anonim ***** válasza:
98%

Szerintem aki most megy egyetemre, főiskolára, annak a szülei nem túl sokat spóroltak össze az adókedvezményekből.

Szerintem nem is a tandíj miatt van a felháborodás, hiszen eddig is voltak fizetős helyek, sokkal inkább, hogy drasztikusan csökkent az államilag támogatott helyek száma és a kormány azt harsogja, hogy nincs itt semmi tandíj, olyat csak a gecó szoci kormány csinál. Itt mindenki ingyen tanulhat, aki vállalja, hogy kifizeti a diákhitelt.

Továbbá az az ér sem túl meggyőző, hogy aki állami alkalmazásba fog kerül, annak az állam ki fogja fizetni a diákhitelt, lévén, hogy a túlburjánzott közszférában létszámstop van és sok-sok leépítés várható.

Valamint ebből az is érhető, hogy sokkal inkább van szükség léhűtő adminisztrátorokra, mint például mérnökökre, jól képzett informatikusokra meg minden olyanra, amit a versenyszféra tud használni.

Ez a új állapot, csak tovább fogja csökkenteni a diplomához jutást, növeli a munkanélküliséget, versenyképességet, az egyetemeket ellehetettleníti, sok oktatót fognak kirúgni=>munkanélküliség növelése.

2012. dec. 13. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/65 anonim ***** válasza:
4%

Szerintem Orbánék javaslata alapvetően jó,bizony a tanulás költségéhez a hallgatónak is hozzá kell járniuk,ki senkit nem zár a javaslat a felsőoktatásból,hiszen az Állam hitellel segít mindenkinek.

A tanulás befektetés a jövőbe,egy diplomával könnyebb elhelyezkedni és többet is lehet keresni mint anélkül.

Magasabb fizetésből már lehet törleszteni a felvett hitelt.

Az meg elvárható ,hogy itthon is dolgozzon,ne rohanjon rögtön külföldre.

Jó lenne ha mindenki megértené,hogy az Állam nem fejőstehén,csak azt a pénzt tudják szétosztani amit mi adófizetők befizetünk.

Ha mindenki csak kivenni akar a kasszából ,de befizetni nem akar abból komoly bajok lesznek/vannak/.

2012. dec. 13. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/65 anonim ***** válasza:
93%
Én úgy csinálnám, hogy mindenki kezdje el ingyen azt a szakot, amit szeretne, aztán ha nem végzi el, akkor behajtanám rajta az állam által feleslegesen kifizetett költségeket. Ezt simán bele lehetne foglalni egy hallgatói szerződésbe.
2012. dec. 13. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/65 anonim ***** válasza:
28%

Akárki akármit mond a 20 évvel ezelőtti felsőoktatás magasan verte a mait.

Régen tizedennyi főiskola/egyetem volt. A bejutásért nagyon komoly szűrőn kellett átmenniük a hallgatóknak. Aki ezen a szűrőn átment annak pedig végig ingyenes volt.


Ehhez képest az utóbbi időben minden hül.egyerek egyetemre ment.


Én bezáratnám a kamu fősikolák tucatjait (értsd semmilyen állami támogatást nem adnék) és visszaállítanám az elitképzést. Talán akkor a diploma nem lenne egyenértékű a wc papírral.

2012. dec. 13. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/65 A kérdező kommentje:

"Jó lenne ha mindenki megértené,hogy az Állam nem fejőstehén,csak azt a pénzt tudják szétosztani amit mi adófizetők befizetünk.

Ha mindenki csak kivenni akar a kasszából ,de befizetni nem akar abból komoly bajok lesznek/vannak/."


Ez így van. De jó lenne, ha ezt a kedves politikusok is belátnának akik szerény körülmények között eléldegélnek a sok milliárdos lakásukban amit az adófizetők pénzéből pénzelnek.


"mivel már tavaly bevezették az adókedvezményt a gyerekek után, a dolgozó szülők a megtakarításból össze tudják spórolni a tandíjra valót."


Adókedvezmény?


De még, ha lenne is akkor sem voltak figyelemmel a korosztályokra. Egy szülő kevesebb mint egy év alatt, hogy spórolja össze a gyerekének a tandíjat? Legtöbben még a tandíj felét sem bírnának összespórolni.

Ha ebből a szemszögből nézzük a dolgokat akkor úgy lenne igazságos, hogy a 2012-2013-ban született gyerekekre legyenek hatályosak az új felsőoktatási törvények, Vagyis 2030-tól (logikusan a gyerek megszületésétől kezdve spórolna a szülő, Amerikában ez elméletileg működik).


De ne rugaszkodjunk el a reális tényektől. Egy szülőnek lassan arra sem lesz pénze, hogy hagyja éhen halni a gyerekét, nem, hogy félretegyen vagy, hogy milliós összegű tandíjat fizessen.

Arról nem is beszélve, hogy a kiadások január elsejétől még növekedni is fognak.



A hitelt pedig csak akkor lehet törleszteni, ha van munkahely, de jelenleg ott tartunk, hogy a diplomások külföldre mennek mosogatni, takarítani vagy éppenséggel munkanélküliek szerény hajlékunkban.

2012. dec. 13. 09:35
 10/65 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem alapvetően a tandíjjal van baj, hanem hogy hazudnak. 2008-ban felléptek a tandíj ellen, most ők vezetik be. Az emberek becsapva érzik magukat. Lehet arról vitatkozni, hogy jó-e a tandíj, vagy nem. De mindez pár hónap (hét?) alatt lett a nyilvánosság előtt eldöntve. Másrészt ahogyan előttem is írják az oktatás színvonala gyalázatos, és azon a tandíjfizetési kötelezettség alapvetően nem változtat.
2012. dec. 13. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!