Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szakdolgozatnál mennyire gáz,...

Szakdolgozatnál mennyire gáz, ha nem olvastam ki az irodalomjegyzékben szereplő könyveket?

Figyelt kérdés
Kutatásos, laboros téma. Módszertan könyveket használtam főleg, de mivel így kevés könyv jött volna ki (minimum 10 könyvet meg kell említeni), ezért még innen-onnan kiragadtam dolgokat. De nem olvastam el az egész könyvet, csak azt a részt (ez lehetett akár 3 mondat is), amit beépítettem a szakdogába. Ez nagy baj? Konzulensem tanácsolta, hogy tegyek így, de kicsit félek, hogy mi van akkor ha belekérdeznek egy olyan könyv részleteibe, amit el se olvastam? Vagy nem szokták ezt?
2014. máj. 12. 22:05
 1/6 anonim ***** válasza:
74%

Annyira rühellem ezt a kifejezést, hogy "gáz"...


Persze lehet így csinálni. De ha a felületes olvasottságod miatt kdierül, hogy valami olyan gondolatot tulajdonítottál a szerzőnek, ami nem egészen hiteles interpretációja az ő gondolatainak, akkor jogosan vonják kérdőre a dolgozat szakmaiságát.

2014. máj. 12. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Azzal vigyáztam persze, figyeltem hogy témába illő legyen, annyit azért elolvastam belőle.
2014. máj. 12. 22:16
 3/6 anonim ***** válasza:
71%

Kedves kérdező nem gáz, mindenki így csinálja. Szép is lenne, ha én most nekiállnék ezer oldalas patológia könyveket olvasni azért az öt oldalért, ami kell.

Az elsőnek pedig üzenem, hogy nem bölcsész a kérdező, hogy más hülyeségeit kellene pontosan interpretálnia. Reál témában nem szoktunk rizsázni.

2014. máj. 13. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"Az elsőnek pedig üzenem, hogy nem bölcsész a kérdező, hogy más hülyeségeit kellene pontosan interpretálnia. Reál témában nem szoktunk rizsázni."


- Ha szerinted az értelmezés egyenlő a rizsázással, akkor valószínűleg nem ártana egy bölcsész szakot elvégezned egy kis tájékozottságért. (meg egyáltalán meg tudnád, mit is jelent a bölcsészettudomány, és nem vennéd alá azokat, amik nem oda tartoznak)

Egyébként minden tudományban értelmezni kell az észrevételeket, felméréseket. Régen megbukott már az a nézet, hogy csak gyűjtjük az adatokat, és abból magától lesz majd tudományos elmélet.

2014. máj. 13. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én is csináltam ilyet, de megadtam az oldalszámot, hogy pontosan honnan van. Az irodalomjegyzékben a végén. Nem olvastam el egyik forrásomat se végig, csak azt a fejezetet vagy fejezetrészt, ami kellett. Nem hiszem hogy gond lesz belőle.
2014. máj. 16. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%

"Az elsőnek pedig üzenem, hogy nem bölcsész a kérdező, hogy más hülyeségeit kellene pontosan interpretálnia. Reál témában nem szoktunk rizsázni."


Az interpretáció nem kizárólag a reál diszciplínák sajátossága; ugyanúgy pontos hivatkozásokra, levezetésekre van szükség más területeken is. Filozófiai esszében sem lehet süketelni meg a semmit fokozni 60 oldalon át, legalábbis a régi osztatlan képzésben még úgy visszavágták a hallgató képébe az ilyen szakdolgozatokat, hogy nyekkent. (a mostani osztott, lebutított 3 éves képzéshez szerencsére semmilyen formában nincs közöm, tehát azt nem tudom, ott hogyan működik. Bocs, megpróbáltam a Te retorikáddal érvelni, hogy megértsd.


(bölcsész)

2014. máj. 18. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!