Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Emelt érettségin fizetni kell...

Emelt érettségin fizetni kell a pótvizsgáért?

Figyelt kérdés
nincs tanulói jogviszonyom, ezért is kellet fizetnem 25 ezret... Sajnos nem Sikerült úgy ahogy kellet volna, így sztem nem megyek be szóbelire, és akk automatikusan bukta báré. Szeptember-október körül (nem tudom pontosan mikor vannak a pótvizsgák) pedig újból megírnám.

2014. máj. 13. 13:45
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekem úgy jött le a trv-ből, hogy a pótvizsgadíj is 25 ezer huf (aktuális minimálbér 25%-a), de ha nem ennyi, akkor is fizetni kell érte.


Milyenen voltál egyébként, és mi a célod vele továbbtanulást tekintve?

2014. máj. 13. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

akk idén már nem megyek el mert tuti nem lesz rá pénzem még1szer lerakni idén...


Igen az lett volna, és azért rontottam el mert (info emelt szinten voltam amúgy) mert egyik feladatnál vmiért nem tdutam beolvasni a forrásfilet az adatbáziskergetőbe... és így egyből -30 pont... és nekem meg 5 ösre kellet volna megcsinálnom igazából h legyen annyi ponton h most idén felvegyenek... Nah mind1 max megpróbálom jövőre ha pénzbe kerül, köszönöm a válaszod :)

2014. máj. 13. 14:50
 3/5 A kérdező kommentje:
amúgy mérnök info, és villamosmérnöki a célom, érdekel és matek jól ment mindig is.
2014. máj. 13. 14:51
 4/5 anonim ***** válasza:

"Az érettségi bizonyítvány megszerzése vagy a tanulói jogviszony megszűnése után az érettségi vizsgáért, továbbá az adott vizsgatárgyból a tanulói jogviszony fennállása alatt az érettségi bizonyítvány megszerzése előtti sikertelen érettségi vizsga második vagy további javító- és pótló vizsgáért vizsgadíjat kell fizetni."


[link]


Ezt találtam időközben.

2014. máj. 13. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Bizony, ha nincs tanulói jogviszony, akkor minden alkalom díjköteles. Csak a középiskolásoknak van lehetőségük egyszer ingyen javítani.
2014. máj. 13. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!